Ziemia okrzemkowa do spożycia

W ostatnim czasie modne stało się wykorzystywanie darów natury w celach poprawy kondycji naszego organizmu. Coraz więcej osób decyduje się na włączenie do swojej diety składników pochodzenia naturalnego licząc na to, że wykażą one efekt zdrowotny. Na rynku w ostatnim czasie pojawił się nowy hit, a jest nim ziemia okrzemkowa przeznaczona do spożycia.

Właściwości i zastosowanie ziemi okrzemkowej

spożywcza ziemia okrzemkowaZiemia okrzemkowa to skała, która bogata jest w wiele składników mineralnych. Jak sama jej nazwa może sugerować, znaczną część stanowią związki krzemu, głównie tlenek krzemu. Okazuje się, że w formie przeznaczonej do spożycia jest on naprawdę łato przyswajalny, dzięki czemu uzupełnia niedobory tego pierwiastka w naszym organizmie. Warto wiedzieć, że spożywcza ziemia okrzemkowa posiada wiele korzystnych właściwości. Przede wszystkim oczyszcza nasz organizm z toksyn oraz produktów przemiany materii. Absorbuje ona na swojej powierzchni owe związki, dzięki czemu w łatwy sposób są one usuwane z naszego organizmu. Jej niewątpliwą zaleta jest fakt, że stosowanie jej w przypadku zakażenia pasożytniczego przyspiesza kurację tradycyjnymi lekami, które stosowane są podczas leczenia. Wspomaga ona także pracę układu oddechowego i krwionośnego. Jest zalecana osobom, które borykają się z wysokim poziomem cholesterolu, ponieważ wpływa na jego obniżenie. Dodatkowo stymuluje również syntezę kolagenu, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na kości oraz stawy.

Myślę, że tak szerokie zastosowanie ziemi okrzemkowej sprawia, że coraz więcej osób z wielką chęcią korzysta z jej prozdrowotnych właściwości. Z pewnością jest to mniej popularny środek wspomagający pracę naszego organizmu, ale warto jest wprowadzić go do naszej codziennej diety. Zachęcam więc do zgłębienia tego tematu i być może do wypróbowania tego produku.

Top