Zatrudnienie w zakładzie ubezpieczeń

Kiedy szedłem na studia nie byłem do końca przekonany, w której gałęzi branży finansowej będę ostatecznie pracował. Od początku moimi faworytami były bankowość oraz audyt finansowy, ale w trakcie pierwszych dwóch lat studiów moje zainteresowania poszły w zupełnie niespodziewanym dla mnie kierunku, wskutek czego postawiłem na ubezpieczenia.

Praca w towarzystwie ubezpieczeniowym

praca w firmie ubezpieczeniowejJednym z argumentów, które miały wpływ na moją decyzję była liczba możliwości pracy po tym kierunku, która była zaskoczeniem tak samo dla mnie, jak i dla wielu moich znajomych. Okazało się, że wiemy stosunkowo niewiele o potencjale zatrudnienia w branży ubezpieczeniowej tak jak większość Polaków, dzięki czemu konkurencja o pracę w tej branży jest mniejsza i łatwiej do dobrze płatną posadę. Mnie od początku najbardziej interesowała praca w firmie ubezpieczeniowej, chociaż większość kolegów planowało zostać wysoce wykwalifikowanymi pośrednikami ubezpieczeniowymi. Moje postanowienie nie uległo jednak zmianie i jeszcze na ostatnim roku studiów dostałem wymarzoną pracę. Zostałem asystentem zespołu underwritterów i wspierałem ich w ocenie ryzyka i przygotowywaniu ofert dla małych, średnich i bardzo dużych przedsiębiorców. Stopniowo zdobywałem doświadczenie i stawałem się coraz bardziej samodzielny, co po dwóch latach zaowocowało zdaniem odpowiednich egzaminów wewnętrznych i awansem na stanowisko specjalisty do spraw ubezpieczeń.

Aktualnie jestem już starszym underwritterem i nadal pracuję w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, chociaż dobrze wiem, że jeśli zdecydowałbym się na zmianę pracy to mógłbym liczyć na angaż na podobnym stanowisku u innych ubezpieczycieli. Branża ubezpieczeniowa spełniła moje oczekiwania i bardzo się cieszę, że zmieniłem moje pierwotne plany i pokierowałem swoją karierę w kierunku pracy w zakładach ubezpieczeń.

Top