Zastosowanie koncentratorów tlenowych

Myślę, że nie ma wśród nas osoby, która nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest nasze zdrowie. Wydawać by się mogło, że jeśli mamy dużo energii i nic nas nie boli to nie musimy się o nie martwić. Z czasem jednak okazuje się, że każdego mogą dopaść różnego rodzaju dolegliwości, a wśród najpopularniejszych są choroby układu oddechowego oraz układu krążenia.

Kto powinien korzystać z koncentratorów tlenowych?

nowe koncentratory tlenuW początkowej fazie leczenia otrzymujemy do regularnego stosowania leki, z czasem jednak może okazać się, że nie są one wystarczające i konieczne jest wspomaganie farmakoterapii za pomocą specjalistycznego sprzętu. Rozwiązaniem jest skorzystanie z koncentratorów tlenowych. Są to specjalistyczne urządzenia, które w znacznie wydajniejszy sposób dostarczają tlen do naszych płuc, a tym samym do układu krążenia. Jeszcze do niedawna koncentratory tlenu były wykorzystywane jedynie w ośrodkach leczniczych, a obecnie każdy z nas może takie sprzęt posiadać w domu i to tam prowadzić terapię. Zdecydowanie poprawia to jakość życia pacjenta oraz zwiększa jego komfort w procesie terapeutycznym. Warto wiedzieć, że nowe koncentratory tlenu możemy bez problemu zakupić w sklepie internetowym. Dostępne są różne rodzaje, dzięki czemu każdy pacjent może mieć indywidualnie dobrany ten specjalistyczny sprzęt, co sprawia, że terapia będzie przynosiła lepsze efekty. Ceny nie są wysokie, co pozwala każdemu choremu na skorzystanie z takiej możliwości.

Dostępne są dwa podstawowe rodzaje koncentratorów, a mianowicie stacjonarny koncentrator tlenowy, z którego należy korzystać w miejscu zamieszkania, a także przenośny koncentrator tlenowy, znacznie mniejszy pod względem rozmiarów, co pozwala na korzystanie z niego poza domem. Wykorzystywane są one przede wszystkim w chorobach układu oddechowego.

Top