Zastosowanie klinów ortopedycznych na stopy

Osoby borykające się z problemami postawy oraz bólami kręgosłupa chętnie korzystają z udogodnień asortymentu ortopedycznego. Różnego rodzaju poduszki i kliny umożliwiają przyjmowanie właściwej postawy podczas odpoczynku lub wykonywania pracy. Stosowane systematycznie likwidują dolegliwości bólowe odciążając stawy i mięśnie.

Akcesoria ortopedyczne na stopy

klin ortopedyczny pod stopęW sklepach medycznych dostępny jest szeroki wybór różnorodnych klinów i akcesoriów ortopedycznych przeznaczonych do użytku domowego i w profesjonalnych placówkach rehabilitacyjnych. Wśród artykułów znajduje się również klin ortopedyczny pod stopę stosowany przez osoby z krótszą kończyną. Umożliwia on właściwą postawę osobom dotkniętym nieprawidłowościami w budowie anatomicznej bez stosowania specjalistycznego obuwia z obcasem. Zapobiega również nadwyrężaniu bioder. Produkty ortopedyczne stosowane w codziennym życiu pozwalają odpocząć zmęczonym mięśniom i stawom po całym dniu pracy i wysiłku fizycznym. Specjalne kliny i poduszki ortopedyczne stosowane podczas snu i odpoczynku przywracają właściwą pracę naczyniom krwionośnym, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych. Podkładane pod stopy lub kolana odciążają nogi zapobiegając bólom i nadmiernym skurczom mięśni. Wszystkie artykuły posiadają atesty i są wykonane z bezpiecznych i łatwych w utrzymaniu materiałów. Dostępne są w wielu wariantach z przeznaczeniem dla osób o różnej budowie i wadze.

Najnowsze badania wykazały, że stosowanie wspomagających elementów ortopedycznych wpływa pozytywnie na kondycję oraz zapobiega wielu schorzeniom w obrębie układu kostno-stawowego i krążenia. Coraz chętniej są wykorzystywane przez sportowców i osoby aktywne fizycznie, które dzięki poduszkom i klinom mogą efektywnie wypocząć i dać zregenerować się zmęczonemu ciału.

Top