Zalety czytania książek katolickich

Duchowość, tak jak każda dziedzina naszego życia, potrzebuje stałego rozwoju. Jeśli zaniedbamy praktyki mające na celu pogłębienie wiary, nie tylko stoimy w miejscu, ale bardzo często wręcz cofamy się. Jednym ze sposobów pogłębienia duchowości jest sięgnięcie po książki wychodzące spod pióra duchownych.

Augustyn Pelanowski – twórczość pisarska polskiego zakonnika

książki pelanowskiPozycjami obowiązkowymi dla katolików powinny stać się książki Augustyna Pelanowskiego. Co ciekawe zakonnik ten spełnia się nie tylko jako autor książek, ale również jako malarz. Jego książki nie są zatem nakierowane na sprawy czysto teoretyczne, ale przede wszystkim duchowe. Jeżeli chodzi o książki pelanowski wydał ich wiele, a pierwsza z nich ukazała się w roku 2001 i nosi tytuł „Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne”. Jeżeli dotychczas nie mieliśmy okazji zapoznać się z twórczością zakonnika, jest to pozycja po którą warto sięgnąć w pierwszej kolejności. Dla osób zabieganych doskonałą alternatywą będą audiobooki, które można przesłuchać podczas długiej podróży, bądź po małych fragmentach w drodze do pracy W tym formacie pojawiły się książki takie jak „W poszukiwaniu Bożych przewodników. Księga Sędziów”, „Oto Ja posyłam anioła przed tobą. Katechezy i homilie”, a także „Dom Józefa”. Niejaką popularność zakonnik zyskał dzięki nawróceniom, które z jego pomocą miały miejsce w przypadku znanych polskich muzyków rockowych. Chociażby z tego powodu warto zapoznać się z myślami oraz stanowiskiem w wielu kwestiach Augustyna Pelanowskiego.

Dzięki czytaniu książek religijnych nasz światopogląd znacząco się rozwija. Wielu osobom z zewnątrz wydaje się, że osoby wierzące posiadają skostniałe, przestarzale poglądy. Pozycje katolickie są za to jednoznacznym dowodem, na to że wcale tak nie jest. Stały rozwój duchowy jest kluczem do bliższej relacji z Bogiem.

Top