Wypoczynek w Kudowie-Zdrój

Każdy z nas marzy o odprężającym i aktywnym wypoczynku. Aby przyjemnie i zdrowo spędzić czas, warto wybrać się do miejscowości słynącej nie tylko z rozrywek, ale też z uzdrowiska. Doskonałym przykładem może być Kudowa-Zdrój, która każdego roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski. Dlaczego warto tutaj przyjechać? Jakie atrakcje na nas czekają?

Co robić w Kudowie?

kudowa zdrój atrakcjeKudowa-Zdrój jest jedną z miejscowości leżącą na pograniczu dwóch pasm górskich – Gór Stołowych oraz Orlickich. Atrakcyjne położenie pozytywnie wpływa na tutejszy klimat, który jest wyjątkowo łagodny, a co za tym idzie, korzystny dla zdrowia. Inną rzeczą, która ma zbawienny wpływ na nasz organizm, jest tutejsze uzdrowisko. W Parku Zdrojowym znajduje się pijalnia wód mineralnych, która czerpie aż z trzech źródeł. Cała okolica uzdrowiska otoczona jest pięknym ogrodem i zabytkowymi budynkami sprzed setek lat. W Kudowie możemy skorzystać również z wielu rozrywek, które przypadną go gustu zarówno starszym, jak i młodszym podróżnikom. Szczególnym uznaniem cieszy się Dolina Sportów Zimowych, która jest oblegania w czasie najchłodniejszej pory roku. Znajdziemy tutaj dwa wyciągi narciarskie, które zapewnią nam wiele godzin świetnej zabawy. W okolicy znajduje się również wiele szlaków górskich, na trasie których zwiedzimy okolicę i zobaczymy znane na całą Polskę Błędne Skały. Jeżeli lubimy turystykę i historię, to warto zobaczyć, co oferuje nam Kudowa Zdrój Atrakcje, dzięki którym lepiej poznamy obyczaje tego regionu to między innymi Kaplica Czaszek, Skansen w Pstrążnej, Szlak Ginących Zawodów czy Twierdza Kłodzko. Warto pamiętać też o tutejszym parku wodnym, parkach rozrywki czy kręgielniach, które pozwolą nam miło spędzić czas nawet podczas tych pochmurnych dni.

Urlop w Kudowie-Zdrój może być ciekawą propozycją dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Piękna okolica i sprzyjający zdrowiu klimat zachęcają do przyjeżdżania w to miejsce o każdej porze roku. Aby przyjemnie spędzić czas w tej miejscowości, warto zobaczyć tutejsze zabytki, zwiedzić okolicę oraz spróbować swoich sił w narciarstwie.

Top