Wykorzystanie lotnictwa do transportu

Firmy poszukujące nowych kontrahentów oraz kanałów dostaw coraz chętniej spoglądają na możliwość nawiązania współpracy z przedsiębiorstwami międzynarodowymi. Zakup dóbr w innych krajach często pozwala uzyskać atrakcyjną cenę sprzedaży co przekłada się na duże zainteresowanie klientów. Niemniej jednak przed nawiązaniem współpracy należy szczegółowo oszacować możliwości pozyskania danego przedmiotu czy asortymentu po korzystnej cenie.

Zalety transportu lotniczego

transport lotniczy towarówJednym z największych kosztów, które muszą być uwzględnione jest logistyka. Określona dostawa musi być bowiem przetransportowana drogą lodową, morską lub lotniczą. Każda z tych form ma swoje wady i zalety. Niemniej jednak obecnie coraz częściej wykorzystywany jest transport lotniczy towarów, który jest bardzo szybki. Dzięki temu zamówiona dostawa może być dostarczona pod wskazany adres po zaledwie kilku dniach od zamówienia. Zamawiający musi jednak sprawdzić czy koszt takiego transportu nie sprawi, że cała operacja stanie się nieopłacalna z ekonomicznego punktu widzenia. Na cenę ma wpływ lokalizacja odbioru i nadania przesyłki. Oprócz tego należy uwzględnić wymiary i wagę paczki, jej zawartość czy charakterystykę. W przypadku ciał sypkich czy płynnych może być bowiem konieczne posiadanie specjalnego certyfikatu bezpieczeństwa określającego sposób ich składowania oraz przewozu.

Dodatkowo przesyłki o dużej wartości muszą być ubezpieczone na większą kwotę co również podraża całość operacji. Jak widać obecnie zamawiający ma możliwość wybrania różnych form dostawy dóbr. W zależności od oczekiwań może to być droga lądowa, morska czy powietrzna. Przed złożeniem zlecenia należy jednak najpierw oszacować koszty każdej z powyższych oraz czas realizacji zlecenia. Na podstawie tego może być podjęta decyzja o sposobie dostawy.

Top