Wpływ świec zapachowych na samopoczucie

Zapach to coś więcej niż tylko zapach. Zmysły są połączone z emocjonalnym centrum w mózgu, co oznacza, że ​​jeśli używa się swoich ulubionych perfum na randce, mózg może wywołać romantyczne uczucia nawet po jej zakończeniu. To zjawisko można wykorzystać do wywołania konkretnych, pożądanych emocji, a nawet zwiększenia czujności i wydajności.

Jak świeca zapachowa może wpłynąć na nastrój?

świece zapachowe bispolŚwiece zapachowe są czymś więcej niż jedynie przedmiotami używanymi do wystroju wnętrz. Oto kilka przykładów zapachów, które mogą wpłynąć na nastrój. Jaśmin pomoże się uspokoić. Kwiatowe zapachy, takie jak jaśmin, są używane w tradycyjnych rytuałach aromaterapii od wieków i jest ku temu dobry powód. Grupa badaczy odkryła, że ​​zapach jaśminu może być tak uspokajający jak valium. Zaskakujące badanie pokazało, że kwiatowy zapach pomaga uspokoić nerwy. Niektórzy mogą zwrócić uwagę na to, że zapach wanilii może sprawić, że czują się bardziej zrelaksowani, a nawet zmysłowi. Okazuje się, że słodki zapach ma silny wpływ na nastrój. Jedno z badań wykazało, że zapach wanilii naturalnie podnosi na duchu i relaksuje. Kolejna ukryta korzyść ze świec o słodkim zapachu to ograniczenie apetytu. Po kolacji warto zapalić świecę kokosową lub waniliową, aby powstrzymać ochotę na słodycze. Nie jest niespodzianką, że otaczanie się przyrodą jest świetnym środkiem relaksującym, ale nauka sugeruje, że nie trzeba jechać do lasu, aby uzyskać taki efekt. Wystarczy zapalić świece zapachowe bispol. Jedno z badań wykazało, że zapach lasu, szczególnie iglastego, może zmniejszyć stres i wywoływać uczucie większego dobrobytu.

Dla wszystkich zabieganych, nie mających czasu na jogę czy inne zajęcia relaksujące, z pomocą może przyjść lawenda. Jej zapach pomoże obniżyć tętno i pomóc naładować umysł podczas przerwy w pracy. Naukowcy odkryli również, że lawenda może nawet pomóc w zapobieganiu spowolnieniu koncentracji po południu.

Top