W jaki sposób wykonuje się tynki wewnętrzne?

Wnętrze zarówno mieszkania, jak i domu jednorodzinnego to przestrzeń, w której spędza się większość wolnego czasu. Oznacza to, że jest to miejsce codziennego wypoczynku po ciężkim dniu. Warto zapewnić pomieszczeniom właściwy poziom wykończenia, tak, aby nie zaburzał estetyki wnętrza. Komfort domowników jest najważniejszy. W jaki więc sposób przygotować wnętrze?

Jednowarstwowy tynk wewnętrzny — dobry wybór?

tynki wewnętrzneŚciany pokryte gipsem to nie wymysł naszych czasów, tego typu materiał wykorzystuje się od setek lat w budownictwie. Tynki wewnętrzne stosowane są względnie od niedawna, głównie za sprawą popularyzowania budownictwa deweloperskiego. Dawniej budynki z wielkiej płyty wykonywano bez tynkowania, w związku z czym zauważalne są znaczne różnice w poziomie i pionie ścian. Technologia jednowarstwowego nakładania mieszanki gipsowej znana jest od niedawna i daje duże możliwości w wykańczaniu wnętrz. Tego typu rozwiązanie ma świetne właściwości schnące — całkowite wiązanie trwa do dwóch tygodni. Profesjonalne i wykwalifikowane ekipy firm zajmujących się tego typu pracą zazwyczaj posiadają na swoim wyposażeniu specjalny agregat tynkowy, który pozwala na znaczne przyśpieszenie pracy. Wymieszaną zaprawę nakłada się przy pomocy maszyny na wcześniej zagruntowaną ścianę. Profesjonaliści następnie zajmują się tym, aby wyrównać wszelkie nierówności — do tego celu wykorzystuje się łatę trapezową. Właściwe wykonane tynki będą świetnie prezentować się w każdym pomieszczeniu.

Jednowarstwowe rozwiązania stosuje się obecnie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Tego typu sposób pozwala na znaczną oszczędność czasu oraz szybkie schnięcie. Podczas wybierania firmy, która zajmie się indywidualnym zleceniem, warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie oraz czas, przez który są na rynku.

Top