Urządzenia treningowe do siłowni

Bardzo wielu entuzjastów aktywności fizycznej preferowało trenować w domowym zaciszu zamiast korzystania z komercyjnej siłowni. Przyczyn takiego wyboru było wiele, aczkolwiek najczęściej tworzenie domowej siłowni spowodowane było brakiem jakiegokolwiek komercyjnego obiektu sportowego w okolicy.

Wielofunkcyjny sprzęt treningowy do domowej siłowni

atlasy do siłowniŻadna domowa siłownia nie mogła się jednak obejść bez wielofunkcyjnego urządzenia treningowego, potocznie nazywanego atlasem. Urządzenia te, bowiem, pozwalały na przeprowadzanie dowolnego ćwiczenia siłowego na każdej grupie mięśni i skutecznie zastępowały pojedyncze, zajmujące dużo miejsca urządzenia o mniejszej użyteczności. Nowoczesne atlasy do siłowni domowej były nieco zmniejszonymi i uproszczonymi wersjami urządzeń przeznaczonych do komercyjnych obiektów sportowych, więc były nie tylko łatwiejsze w użytkowaniu, ale również w montażu i konserwacji. Mogły one z łatwością zostać dopasowanymi do indywidualnych potrzeb użytkowników, zarówno pod względem możliwości wykonywania ćwiczeń, jak i intensywności treningu, a zmiana obciążenia była tak prosta, iż można ją było wykonać w kilka sekund, zazwyczaj bez przerywania ćwiczeń. Istniały również odmiany które użytkownik mógł skonfigurować od podstaw w taki sposób, by móc wykonywać na nich tylko te ćwiczenia, które były mu potrzebne do osobistego treningu lub uprawianego sportu

Atlasy różniły się w zależności od producenta zarówno wykonaniem jak i wyposażeniem, a bardziej profesjonalne modele często były używane przez sportowców odpoczywających poza sezonem. Tańsze i prostsze odmiany, natomiast, były nieodzownym elementem każdej domowej siłowni, w zupełności zastępując nawet całą salę treningową, zajmując przy tym bardzo niewiele miejsca.

Top