Tworzenie animacji od zera

Nie można uważać, iż praca animatora jest nudna, a przy tym łatwa. Tak naprawdę to czasochłonny zawód wymagający ciągłych obserwacji referencji, zmian w programach oraz innych aspektów. Dzięki temu można powiedzieć, że to zawód bardzo wymagający, jednak przez wielu uważany za jeden z ciekawszych i rozwojowych.

Intrygująca praca na stanowisku animatora

ładne animacje 3dWydawałoby się, iż większość prac jest dosyć podobnych do siebie. W końcu trzeba wykonywać szybko powierzone zlecenia, aby przechodzić do następnych. Jak się jednak okazuje ładne animacje 3D to efekt długotrwałej pracy oraz wprowadzania zmian na bieżąco w danym projekcie. Okazuje się, że praca animatora to przede wszystkim ciągłe obserwacje. Do każdego pomysłu należy gromadzić referencje, a niekiedy i nagrywać własne opcje, gdy nie znajdziemy potrzebnych nam pomocy. Gdy już jest pomysł oraz referencje należy stworzyć proste rysunki, dzięki którym rozeznamy się czy nasza wizja jest pomyślna. Warto też zrobić storyboard w programie oraz podłączyć do niego ścieżkę dźwiękową. Istotne też są pytania do innych osób, aby mieć obiektywne oceny. Jeżeli wszystko jest poprawne, a my zadowoleni z danej idei należy przystąpić do animowania. To nieco krótsza praca niż poprzednio wymienione elementy, jednak dalej wymaga regularnej obserwacji skumulowanych materiałów, dzięki którym praca trójwymiarowa będzie w o wiele lepszej jakości i bardziej naturalna niż bez nich.

Każdy z nas lubi ciekawe filmy animowane, spoty reklamowe animowane oraz inne rzeczy projektowane w 3D. Jak się okazuje to dosyć ciężka praca, jednak w wielu przypadkach satysfakcjonująca. Gdy jesteśmy dobrymi obserwatorami i wykazujemy się wysoką cierpliwością możemy być pewni, że taka praca będzie dla nas doskonałym wyborem.

Top