Stosowanie elektrolitów dla koni sportowych

Dobre samopoczucie konia sportowego jest niezwykle istotne, jeśli chcemy być zadowoleni z jego wyników. Warto więc zrobić wszystko, by opieka nad zwierzęciem była prawidłowa i zapewniała mu dobrobyt. Podczas intensywnych treningów, czy w bardzo ciepłe dni, koń może tracić cenne mikro- i makroelementy, dlatego należy zadbać o to, by mu je dostarczyć.

Zalety elektrolitów dla koni sportowych

elektrolity dla koni sportowychNiedobór sodu, chloru, potasu, wapnia czy magnezu, może mieć poważne negatywne skutki u konia. Warto więc stosować elektrolity dla koni sportowych by mieć pewność, że w ich organizmach znajdują się wszelkie potrzebne mikro- i makroelementy. Są to bardzo ważne składniki, które wpływając na odpowiedni metabolizm zwierzęcia, wpływają także na jego wydajność podczas treningu. Warto jednak zadbać o to, by wybrać z różnych elektrolitów dostępnych na rynku, produkt najwyższej jakości, który zagwarantuje naszemu zwierzęciu zdrowie i dobre samopoczucie. Najlepszy będzie produkt zawierający wszystkie niezbędne minerały w odpowiednich proporcjach. Warto zwrócić uwagę, czy produkt zawiera magnez, który jest odpowiedzialny za wiele ważnych procesów w organizmie. Jeśli wybierzemy produkt bez pszenicy, będzie mógł on być stosowany u koni nietolerujących glutenu. Smak elektrolitów może zniechęcać niektóre konie, dlatego w razie potrzeby można łączyć je z sokiem jabłkowym lub syropem, by zamaskować nieprzyjemny smak. 

Jeśli chcemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszego konia, należy pamiętać o dostarczaniu mu przez cały rok niezbędnych składników odżywczych. W okresach intensywnych treningów lub bardzo ciepłej pogody sprzyjającej utracie wody w organizmie, warto wspomóc się specjalnymi elektrolitami, dzięki którym będziemy mieli pewność, że nasze zwierzę czuje się dobrze i jest w pełni sił.

Top