Smaczne wegańskie wypieki

Obecnie wiele osób decyduje się na to, aby zrezygnować ze spożywania mięsa. Niektórzy ograniczają również jedzenie wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli przykładowo jaj oraz mleka. Takie osoba nazywa się weganami. W swojej codziennej diecie zastępują one te produkty wszystkim tym, co ma pochodzenie roślinne.

Wegańskie bloki czekoladowe

blok czekoladowy wegańskiJedzenie wegańskie oczywiście staje się coraz popularniejsze, dlatego można zakupić mnóstwo gotowych produktów tego typu. Są to chociażby ciasta, takie jak blok czekoladowy wegański. Do ciast zazwyczaj dodaje się jaja, masło czy też mleko. Warto jednak mieć świadomość tego, że często te produkty można w jakiś sposób zamienić lub też skorzystać z ich wegańskich odpowiedników. Zamiast jaj często korzysta się ze świeżo zmielonego siemienia lnianego, które ma kleistą konsystencję i wszystko dobrze zbiera w jedną całość. Nadaje się ono do robienia kotletów wegańskich, ale również i ciast. Mleko czasem można zastąpić mlekiem roślinnym, pozyskiwanym z ryżu czy też migdałów. Opcji naprawdę jest wiele. Swego czasu ogromną popularnością cieszyło się ciasto – brownie z fasoli. Zmielona fasola może do złudzenia przypominać swoją konsystencją lekko miękki biszkopt, rozpływający się w ustach. Bloki czekoladowe zwyczajowo tworzone z dodatkiem mleka, oczywiście mają swoje wegańskie wersje. Można je spożywać w gotowej formie, dostępnej na półkach sklepowych. Jeśli mamy natomiast czas, możemy również taki blok zrobić po prostu sami, wedle gustu.

Dieta wegańska wcale nie musi być uboga czy też pełna różnego rodzaju wyrzeczeń. Wręcz przeciwnie, może być ono różnorodna i czasem zaskakująca. Jeśli sami jesteśmy weganami lub też mamy ochotę aby spróbować czegoś nowego, warto skusić się na wegański blok czekoladowy.

Top