zabudowy szklane

Ściany z pustaków szklanych, czyli zabudowy szklane

Bardzo często kiedy trzeba doświetlić jakieś pomieszczenie wykonuje się w nim ściany z pustaków szklanych. To bardzo popularne zabudowy szklane. Jednak oprócz tego, że są one bardzo praktyczne to dodatkowo mogą stanowić bardzo dobrą dekorację wnętrza. Jeśli chodzi o pustaki szklane to warto wiedzieć, że można wykonywać z nich nawet całe ściany działowe. Jednak częściej tworzy się z nich jakieś małe ścianki.

Zabudowy szklane, szklane ścianki

 

zabudowy szklaneKolor pustaków może być przeróżny. Pustaki mogą być także matowe. Mogą być bezbarwne, przezroczyste. Przepuszczają one od 50 do 80 procent światła. Jednak nie mają one praktycznie żadnej izolacyjności termicznej. Jednak mają za to bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. Koszt postawienia takiej ścianki będzie znacznie wyższy niż na przykład postawienie ścianki z płyt gipsowych. Oczywiście trzeba także pamiętać, że powierzchnia takiej ścianki z pustaków szklanych, zgodnie z prawem nie może przekraczać 12 metrów kwadratowych. Czasami stosuje się także szkło jako dodatek. Wznosi się na przykład ściany murowane cegłami, a dodaje się do nich pustaki szklane. To także bardzo dobre rozwiązanie. Wygląda dobrze i pozwala na dopływ światła. Ścianki z pustaków szklanych można również wznosić bez użycia jakiejkolwiek zaprawy. Na rynku dostępne są bowiem różnego typu systemy, w których używa się profili z przeróżnych materiałów. Nie stosuje się stalowego zbrojenia. Nie trzeba także takich ścian spoinować. Wszystko dzięki dobrze dobranym listom. Oprócz tego można także postawić ściankę z pustaków szklanych w systemie modułowym. Fragmenty ścian są prefabrykowane u producenta. Później dopiero dostarcza się na budowę. Montuje się podobnie jak okna.

W pustakach szklanych można stosować różnego rodzaju profile. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium, a także z drewna. Najczęściej jednak stosuje się profile wykonane z PCV. Tutaj ramę wkleja się w pustaki szklane. Przekłada się je odpowiednio dopasowanymi profilami poziomymi oraz pionowymi. Po tym jak upłynie doba można fugować szczeliny.

Top