Rower trekkingowy na dalsze trasy

 

Osoby, często jeżdżące na rowerze, odkrywają możliwości przewozu rzeczy za ich pomocą. Rowery typu trekkingowego są dzięki temu często wykorzystywane do jazdy na dalsze odległości, bez konieczności martwienia się o zakup jedzenia czy picia w przydrożnym sklepie. Rower z bagażnikiem jest idealnym typem roweru do niezbyt szybkiej jazdy, dzięki czemu możemy niezbyt męcząc się, pokonać znaczne odległości od domu.

Rower trekkingowy pokonujący znaczne odległości

rowery trekkingoweKonstrukcja roweru trekkingowego umożliwia przybieranie bardziej wyprostowanej pozycji za jego kierownicą. Rowery trekkingowe są wykorzystywane przez osoby, które lubią pokonywać znaczne odległości, nie męcząc się przy tym, i nie bijąc własnych i cudzych rekordów prędkości i czasów przejazdu. Wiele rowerów tego typu jest wykorzystywanych do jazdy na dystansie do stu, ale także dwustu czy nawet trzystu kilometrów. Jadąc w tak długą trasę z trekkingiem jesteśmy samowystarczalni, gdyż do sakw, przyczepionych do bagażnika możemy zabrać nie tylko jedzenie czy namiot, ale także inne niezbędne narzędzia, służące do naprawy usterek. Wiele osób pokonujących dalsze odległości może także kupować sakwy, mocowane do rury górnej czy siodła. Zwiększają one znacznie ilość miejsca, jakie możemy przeznaczyć na przewóz rzeczy, a także sprawiają, iż jazda może być mniej męczące, ze względu na brak plecaka na naszych plecach.

Brak plecaka na dłuższych wyjazdach powoduje także mniejsze pocenie się, i większy komfort. Dlatego rowery trekkingowe są wyposażane często w bagażniki przednie, do których możemy przymocować podłużne sakwy, mocowane w okolicach widelca. W ten sposób z niepozornie wyglądającego roweru trekkingowego, możemy stworzyć rasowy rower wyprawowy, mogący pokonywać tysiące kilometrów rocznie.

 

Top