Rola słupków drogowych

 

Jak dobrze wiemy liczba kierowców z roku na rok wzrasta. Dzieje się tak ponieważ każdy z nas chce być osobą niezależną i móc znaleźć się w określonym miejscu na czas nie licząc na środki komunikacji miejskiej, które bardzo często są zawodne. Wzrastająca ilość kierowców niesie za sobą również wzrastającą ilość wypadków samochodowych.

Rola słupków drogowych

Słupki drogoweW dzisiejszych czasach nie ma chyba człowieka, który nie wiedziałby o istnieniu słupków drogowych. Jednak mało osób wie jakie jest ich dokładne przeznaczenie. Jest wiele osób, które nie zdają sobie sprawy, że Słupki drogowe, które są w naszym kraju ustawione co 100 metrów są nieoceniony podczas wypadków drogowych. Są one fachowo nazywane słupkami prowadzącymi u-1a, a ich długość przed wkopaniem to 150 cm. Jednak przejdźmy do głównej funkcji jaką one spełniają. Jeśli w pamięci przywołamy obraz słupków mamy przed oczami białe pachołki z dwoma odblaskami- białym i czerwonym. Jeśli się im przyjrzymy zobaczymy na nich trzy liczby, które nie są przypadkowe. Pierwsza z nich, umieszczana na samej górze oznacza numer drogi, na której się aktualnie znajdujemy. Kolejna pod spodem na którym kilometrze tej drogi aktualnie się znajdujemy. Ostatnia z kolei da nam informację jaki jest setek metrów danego kilometra. Wszystkie te liczby są potrzebne kiedy ulegniemy wypadkowi na drodze. Dzwoniąc bowiem po pomoc należy podać wszystkie te informacje, aby ułatwić funkcjonariuszom medycznym odnalezienie naszej pozycji.

Jak widać słupki drogowe nie zostały postawione bez powodu. Warto więc nie zapomnieć o tej ważnej informacji i skorzystać z niej, gdy rzeczywiście będziemy potrzebowali pomocy. Ułatwi to zdecydowanie pracę ratownikom medycznym lub policji. Wiedzą tą powinniśmy również dzielić się z innymi, a przede wszystkim już od najmłodszych lat z naszymi dziećmi.

 

Top