Regały metalowe – niezbędne w każdym magazynie

Jeśli chcesz otworzyć swój własny sklep musisz go odpowiednio wyposażyć. Wyposażenie sklepów to kluczowa sprawa która ma bezpośredni wpływ na ilość twoich przyszłych klientów. W zależności od rozmiarów twojego sklepu musiał będziesz kupić odpowiednią ilość mebli.

Regał magazynowy
Regał magazynowy

Meble te różnią się znacznie od mebli produkowanych do użytku domowego, są zdecydowanie wytrzymalsze. Meble sklepowe znajdują zastosowanie we wielu branżach i idealnie nadają się do użytkowania w supermarketach. Meble sklepowe są robione z myślą o magazynowaniu dużej ilości różnych przedmiotów. Jeśli twój sklep zajmuje się głównie sprzedażą produktów budowlanych, regały metalowe są koniecznością. Hipermarkety budowlane muszą posiadać także duże i mocne meble magazynowe. Prawdopodobnie przechowywane będą na nich produkty o bardzo dużej wadze, co wymaga odpowiedniej trwałości regału. Do tego celu można ze spokojem zastosować używane meble sklepowe. Ich niższa cena spowodowana jest jednak czasami wysokim stopniem zużycia. Jeśli planujesz magazynować wartościowe przedmioty upewnij się, że regały metalowe nie mają uszkodzeń mechanicznych.

Obluzowane nogi lub pęknięcia mogą doprowadzić do zawalenia się regału, co może spowodować bardzo duże straty. Istnieje także inne zagrożenie. Nawet jeśli nie znajduje się na nich zbyt wartościowy sprzęt, upadek przedmiotów może zagrozić życiu lub zdrowiu twoich pracowników i klientów. Jeśli zależy ci więc na tym, aby twój sklep był jak najbardziej możliwie bezpieczny, zrezygnuj z używanych mebli sklepowych. Twój sklep musi zostać też wyposażony biorąc pod uwagę wygodę klienta. Koszyki plastikowe lub metalowe to w tej chwili standard w każdym sklepie samoobsługowym. Dużą popularność zyskują też wózki sklepowe, które umożliwiają robienie dużych zakupów nawet w mniejszym sklepie. Wózki sklepowe stosowane w hipermarketach budowlanych muszą posiadać specjalne wzmocnienia.

Często mają też one konstrukcję umożliwiającą przewożenie dużych i nieporęcznych produktów, których znajdziesz całkiem sporo w branży budowlanej.

Top