Przypomnienie o wizycie u lekarza

Każdy z nas ma wiele obowiązków na co dzień. Zdarza się, że niekiedy o czymś zapomnimy poprzez natłok obowiązków. Gorzej, jeśli dotyczy to wizyty u lekarza, co niekiedy ma miejsce. Wówczas, pojawia się dość duży problem. Jak tego uniknąć? Świetnym rozwiązaniem są przypomnienia w postaci wiadomości SMS. Wiele przychodni to praktykuje.

Przypomnienie w postaci wiadomości SMS

przypomnienia sms o wizycieWiększość z nas na co dzień korzysta z telefonu. Dotyczy to nawet starszych osób. Mając to na uwadze, dobrze jest ułatwiać sobie życie  przy użyciu nowych technologii. W dzisiejszych czasach rekomendowane są przypomnienia sms o wizycie u lekarza. Czy jest to dobry pomysł, który powinien być praktykowany w każdej przychodni? Jak najbardziej, ponieważ wielu pacjentom zdarza się zapomnieć o wizycie u danego lekarza poprzez natłok obowiązków. Tym bardziej, że na niektóre wizyty czeka się naprawdę długo, przez co termin wizyty może nam wylecieć z głowy. Okazuje się, że coraz więcej przychodni decyduje się na taką formę komunikacji z pacjentami. Przynosi to same plusy, ponieważ w sytuacji, kiedy pacjent nie będzie w stanie przyjść na wizytę, może ją odwołać poprzez telefon do przychodni. Przypomnienie jest wówczas jak najbardziej wskazane. Oczywiście, SMSy powinny być wysyłane nie tylko w przypadku wizyt u specjalistów czy badań, ale także wizyt u lekarzy rodzinnych. Pacjenci bardzo cenią sobie takie wiadomości.

Wiele osób ma dobrą pamięć. Jednakże, nie wszyscy, co niekiedy ma dość nieciekawe konsekwencje. Szczególnie, jeśli zdarzy nam się zapomnieć o wizycie u lekarza. Nic dziwnego, że w wielu przychodniach praktykowane jest wysyłanie wiadomości przypominających o terminie wizyty u lekarza. Dzięki temu pacjenci zdecydowanie częściej stawiają się w przychodni.

Top