Praca logopedy w przedszkolu

Przedszkola są placówkami wychowawczo – edukacyjnymi, które przygotowują dzieci do nauki w szkole. Maluchy spędzają w nich trzy lata – od trzeciego do szóstego roku życia, po czy rozpoczynają edukacje w szkole podstawowej.

Jak logopedzi pomagają w przedszkolach?

przedszkola z logopedą na wilanowieEdukacja dzieci zaczyna się już w domu, ponieważ pierwszymi nauczycielami są rodzice, którzy przekazują maluchom podstawy. Później tą rolę przejmują pedagodzy i nauczyciele, którzy uczą dzieci zgodnie z powszechnie przyjętym systemem. Rodzice nie zawsze potrafią rozpoznać różne wady u swoich dzieci, ponieważ wydaje im się, że pewne zachowania są etapem przejściowym. Jednak jeżeli chodzi o język i wymowę, to należy jak najszybciej korygować wady, aby dać szansę dziecku na lepszy rozwój. Przedszkola z logopedą na Wilanowie są bardzo często poszukiwane przez rodziców, gdyż zapewniają dzieciom możliwość poprawnej wymowy już od najmłodszych lat. Większość wad językowych u dzieci przedszkolnych wynika z wad aparatu mowy oraz niewłaściwego mówienia do nich przez rodziców. Czasem nie potrafią oni sobie poradzić z dzieckiem, które na przykład sepleni, w związku z czym umawiają malucha na kosztowne wizyty u specjalisty. Przedszkole z logopedą mogłoby bardzo pomóc w takiej sytuacji, gdyż zajęcia z nim są prowadzone w ramach codziennych zajęć w placówce. Systematyczna praca w tym obszarze daje najlepsze rezultaty dlatego też logopedzi regularnie odwiedzają przedszkola aby pomóc dzieciom w skutecznej korekcie sposobu mówienia.

Przeważnie przedszkola, które organizują zajęcia z logopedą są prywatne, zatem rodzice muszą za nie opłacić czesne oraz koszt zajęć dodatkowych. Jednakże taka placówka będzie inwestycją w przyszłość dziecka i jego poprawny rozwój od najmłodszych lat.

Top