home staging

Powierzam mieszkanie zarządcy – home staging

W dzisiejszych czasach wielu osobom sprawia trudność wykonania czynności związanych z wynajmem swojego mieszkania w Katowicach. Jeśli już zdecydujemy się na taki krok, nigdy nie będziemy mieli pewności, że zostaną na czas wypłacone nam pieniądze za wynajem, nie mamy pewności czy rachunki są regulowane już nie wspominając, że bardzo często tracimy kontrolę nad tym co dzieję się w naszym domu.

Home staging – w czym pomaga nowoczesna usługa w Katowicach?

 

home stagingSytuacja staje się jeszcze mniej przyjemna gdy nasz najemca staje się niewypłacalny lub też płacić nam nie chce. Jak więc wynająć mieszkanie aby była to transakcja nie tylko korzystna dla nas ale również bezpieczna? Z pewnością ktoś nam powie, że ryzyko tutaj wpisane jest w umowę czy jednak zawsze?
Otóż nie. Na rynku w Katowicach istnieje usługa home staging,  która oferowana jest przez wielu zarządców nieruchomościami. Usługa home staging Katowice to nic innego jak zarządzanie najmem powierzonej nieruchomości. Jak wygląda takie zarządzanie. Przede wszystkim zgłaszamy się do odpowiedniego biura, najlepiej położonego blisko naszego mieszkania i przedstawiamy chęć wynajęcia danego lokum. Zarządca po obejrzeniu naszej nieruchomości może wskazać nam zmiany, które warto przeprowadzić w celu zwiększenia atrakcyjności danego mieszkania. Może to być np. odświeżenie ścian, pozbycie się umeblowania. Uwagi są różnorodne i z pewnością dostosowane do oczekiwań osób poszukujących odpowiedniego mieszkania.
Firma oferująca usługę home staging daje nam pewne gwarancje. Dotyczą one następujących kwestii. Powierzone mieszkanie nie zostanie zniszczone. Jeśli właściciel pozwoli na pewne zmiany to należy je uzgodnić i w tym zakresie będą one ewentualnie wykonane. Ponadto firma gwarantuje, że będzie miała w pełni kontrolę nad płatnościami. Dzięki temu właściciel mieszkania nie musi się już martwić o wypłacalność swoich lokatorów.

Warto zwrócić uwagę, że powierzenie wynajmu lokalu nie ogranicza naszych praw, nie pozbawia nas informacji o naszym mieszkaniu. Firma z Katowic utrzymuje stały kontakt z właścicielami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w innym mieście i nie mają ochoty często odwiedzać lokatorów aby sprawdzić płatność czy też stan mieszkania.

Top