Poręcz z balustradą przy schodach

W tym roku postanowiliśmy w naszym domku na działce zrobić remont. Stoi on tak jak jest od czasu, kiedy wybudowali go moi dziadkowie, a z racji tego że jest cały drewniany to niektóre elementy trzeba sprawdzić. Poza tym cały czas jest problem ze stromymi schodami przy których nie ma poręczy. 

Drewniane słupki do podtrzymania poręczy 

słupki do balustradyWchodzenie i schodzenie po tych schodach jest dość niebezpieczne właśnie ze względu na brak tej poręczy. Postanowiliśmy ją odbudować, dlatego potrzebne nam są słupki do balustrady na której będzie się znajdować poręcz. Cały domek jest w drewnie sosnowym, ale chcielibyśmy balustradę zrobić w innym kolorze niż reszta. Po wielu przemyśleniach postanowiliśmy, że wykorzystamy do tej budowy dąb. Dzięki temu będzie balustrada trwała przez lata. Sosnowe drzewo też jest dobre i trwałe, ale dąb fajnie wyróżnia się kolorem. W związku z tym zakupiliśmy dębowe słupki do balustrady i obecnie jesteśmy gotowi do dalszej pracy. Zależy nam, żeby schody były bezpieczne szczególnie dla naszych dorastających dzieci. Swobodne wchodzenie i schodzenie to dla nas priorytet. Tym bardziej że już parę razy ktoś się ześlizgnął się podczas schodzenia i wtedy spada się z góry właśnie na sam dół. W końcu żyjemy w takich czasach, gdzie bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Wiem, że za czasów starszych ludzi były bardziej strome schody i nikt nie myślał o balustradzie.

Robota idzie jak po maśle. Słupki do balustrady lekko się montują i już niedługo będziemy mogli się cieszyć wspaniałą poręczą opartą na balustradzie. Dębowe słupki to był strzał w dziesiątkę. Świetnie pasują do całego wnętrza i ładnie się odbijają na tle sosny. Teraz dla każdego schody będą bezpieczniejsze. Nie tylko dla dzieci, ale również dla nas i naszych gości. 

Top