Polecane maseczki chirurgiczne

Jeszcze nieco ponad rok temu nikt by nie przypuszczał, że nastąpi czas, kiedy będziemy musieli non stop nosić maseczki na twarzy. Panująca na całym świecie pandemia wymusiła na nas zmianę zachowań i stosowanie się do określonych restrykcji.

Ile kosztuje maseczka chirurgiczna?

maseczki chirurgiczne 1000 sztNa rynku znajdziemy kilkanaście rodzajów masek, które każdy z nas może nosić, celem ochrony przed zakażeniem. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale także zastosowanymi materiałami czy ilością warstw. Najtańsze maski mają przeważnie od jednej do trzech warstw, które mogą, ale nie muszą być filtrujące. Z tej kategorii najlepsze są maseczki chirurgiczne 1000 szt kupimy w internecie za niecałe dwadzieścia złotych, zatem cena jednostkowa wynosi grosze. Są to maski, które posiadają trzy ochronne warstwy przed bakteriami i wirusami. Doskonale chronią przed zakażeniami drogą kropelkową, dlatego też często są stosowane przez personel medyczny czy osoby mające częsty kontakt z chorymi. Filtr, który znajduje się wewnątrz pomiędzy dwoma warstwami z włókniny polipropylenowej, zapewnia ochronę dróg oddechowych na poziomie nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent. W górnej części maski znajduje się drucik, który ułatwia dopasowanie maski do kształtu nosa, natomiast elastyczne gumki zapewniają dobre przyleganie maski do twarzy. Tego typu maseczki możemy obecnie kupić w każdej aptece, ale także w internecie, gdzie będą one dostępne w najniższej cenie. Można je nosić bez przerwy nawet przez osiem godzin.

Maski jednorazowe są najtańsze, ale trzeba jest często zmieniać. Po każdym ściągnięciu należy założyć nową maseczkę, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed wirusami i bakteriami. Modele chirurgiczne ze względu na swoją skuteczność i cenę, są jednymi z najczęściej stosowanych.

Top