Pełnowartościowe owsianki z dodatkiem superfoods

Śniadanie uważa się za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Trudno się z tym nie zgodzić ponieważ powinno nam ono dostarczyć odpowiedniej energii, czyli paliwa dla naszego organizmu aby dobrze rozpocząć dzień. Powinno więc być ono dobrze zbilansowane i jak najmniej przetworzone. Warto postawić tutaj na różnego rodzaju owsianki, jaglanki czy gryczanki. 

Pyszne śniadania z dodatkami

babka płesznik BIOPrzygotowanie porannej owsianki, gryczanki czy jaglanki jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Taki posiłek zjedzony rano dostarczy organizmowi odpowiedniej jakości energii do dobrego przetrwania pierwszej połowy dnia. Taką owsiankę możemy ugotować na ulubionym mleku (np. roślinnym) lub przygotować na bazie jogurtu naturalnego. Dobrym pomysłem będzie wzbogacenie jej o naturalne dodatki bogate w cenne witaminy i składniki odżywcze. I tak, naszą poranną owsiankę możemy uzupełnić smacznymi i pełnymi wartości odżywczych suszonymi owocami. Może to być bogata w witaminę A, C i witaminy z grupy B miechunka peruwiańska. Z powodzeniem możemy dodać do niej regulujące pracę jelit i  poziom cukru we krwi nasiona babki płesznik. Świetnym dodatkiem do takiego śniadania może być świeżo mielony czystek, który działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie, a także wspomaga pracę wątroby. Takie bogate w składniki odżywcze śniadanie będzie doskonałym rozpoczęciem każdego dnia. 

Smaczne i pełnowartościowe śniadanie owsianki możemy urozmaicać w dowolny sposób. Warto tutaj sięgnąć po naturalne produkty z gamy superfoods. Może to być np. suszona miechunka peruwiańska, nasiona babki płesznik czy świeżo mielony czystek. Takie śniadanie z pewnością doda nam energii na cały poranek. Będzie to dobra propozycja dla każdego kto nie przepada za klasycznymi śniadaniami w formie kanapek. 

Więcej znajdziesz na www.aladorbio.com

Top