Pędzle do malowania precyzyjnego

Profesjonalne malowanie modeli na zamówienie było czymś zgoła odmiennym od zwykłego hobby, gdyż wymagało ogromnej precyzji i umiejętności. Jednak same zdolności artystyczne często nie wystarczały, gdyż były ograniczane przez sprzęt, a zwłaszcza pędzle, które malujący wykorzystywał.

Profesjonalne pędzle do malowania modeli

pędzle artystyczneFarby akrylowe, używane do malowania modeli potrafiły bardzo szybko niszczyć używane pędzle, nawet przy najbardziej dokładnym ich czyszczeniu po każdym użyciu, i było to widoczne szczególnie w pędzlach tanich, o dość miernej jakości, posiadających syntetyczne włosie. Renomowani modelarze i malarze polecali zamiast nich najwyższej jakości pędzle artystyczne wykonane z naturalnego włosia, o wiele lepiej sprawdzające się podczas malowania precyzyjnego. Owe pędzle były bowiem sprzedawane w wielu różnych odmianach, zarówno służących do wykonywania większych kształtów, jak i bardzo niewielkich odmian, przeznaczonych do malowania precyzyjnego. Te ostatnie zyskały szczególnie duże uznanie modelarzy, gdyż w przeciwieństwie do tanich odmian, nie odkształcały się podczas malowania farbami akrylowymi i były zdecydowanie łatwiejsze do czyszczenia, umożliwiając używanie jednego pędzla przez bardzo długi czas bez obawy o jego zniszczenie, nawet w przypadku używania silnych rozpuszczalników do usuwania resztek farby z pędzla.

Artystyczne pędzle miały również tą przewagę, iż nie były wcale droższe niż pozostałe odmiany, często kosztując o wiele mniej od wersji modelarskich, których cena była głównie spowodowana obecnością loga producenta modeli na samym pędzlu, a nie ich jakością. Coraz częściej były więc używane przez profesjonalnych modelarzy pokazowych, będąc równie dobrymi, a jednocześnie tańszymi, narzędziami co pędzle modelarskie.

Top