Opaski z puslometrem

 

Polska jest jednym z największych rynków akcesoriów sportowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Szczególnym zainteresowaniem naszych rodaków cieszą się tanie zegarki elektroniczne, które dzięki rozbudowanych funkcjach pomiarowych mierzą nie tylko czas, ale i inne parametry przydatne w codziennym dbaniu do dobrą kondycję.

Popularność opasek z pulsometrem w Polsce

opaska smartwatch pulsometr mi band 2Opaska sportowa kojarzy się większości osób z aktywnym uprawianiem sportu, w szczególności z bieganiem, czy jazdą na rowerze. Jedna z najpopularniejszych w Polsce opaska mi band 6 jest chwalona właśnie za precyzję pomiarów pulsu w porównaniu do produktów konkurencji w podobnym przedziale cenowym. Jest to funkcja chętnie wykorzystywana przez wszystkich, ponieważ wiele osób i tak jest zmuszona do codziennego badania pulsu, zwłaszcza wśród emerytów. Opaski sportowe są też zazwyczaj wyposażone w krokomierz, który jest drugą z ich podstawowych funkcji, bardzo pożądaną szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia i tylko dzięki opasce mobilizują sami siebie do ruchu ustawiając sobie cele na poziomie 5.000 czy 10.000 kroków. Na początku użytkowania takiego urządzania często są w szoku kiedy okazuje się, że ich standardowy dzień kończą z wynikiem mniejszym niż 4.000 kroków co uświadamia im, jak bardzo potrzebują dodatkowej motywacji i zmiany swojego stylu życia.

Polacy z roku na rok kupują coraz więcej różnego rodzaju zegarków sportowych, których funkcje są przydatne nawet do innych celów, niż cele treningowe. Producenci dostosowują swoje oferty do potrzeb różnych osób, dlatego produkty dla siebie znajdą zarówno osoby zainteresowane tylko liczeniem przemierzanych każdego dnia kroków, jak i zaawansowani sportowcy potrzebujący znacznie bardziej skomplikowanych funkcji.

 

Top