Od czego zależy wydajność instalacji fotowoltaicznej?

W celu optymalizacji kosztów związanych z eksploatacją budynku konieczne jest ograniczenie zużycia różnego rodzaju mediów. Dobrym przykładem jest chociażby energia elektryczna, która jest pobierana przez wiele odbiorników. Niemniej jednak równie ważnym zagadnieniem jest jest zakup, który powoduje spore koszty. Jest to związane z rosnącymi cenami co jest dostrzegalne z roku na rok.

Najistotniejsze parametry falowników PV

falownik panele fotowoltaiczneNiemniej jednak obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwalają generować energię na własne potrzeby. Mowa tutaj o odnawialnych źródłach energii, które stają się coraz popularniejsze zarówno wśród odbiorców prywatnych jak i również przedsiębiorców. Dobrym przykładem są chociażby instalacje solarne, które generują energię elektryczną. Kluczową rolę w nich odgrywa falownik panele fotowoltaiczne wytwarzają bowiem napięcie stałe, które nie nadaje się do zasilania domowych odbiorników. Dzięki falownikowi możliwe jest przetworzenie napięcia stałego generowanego przez panele na napięcie przemienne o odpowiedniej częstotliwości. Warto dodać, że falownik powinien być dobrany do wielkości instalacji. Mowa tutaj o jego mocy znamionowej, która powinna być dopasowana do ilości paneli zamontowanych na dachu. Kolejnym istotnym zagadnieniem jest typ instalacji elektrycznej, z którą ma pracować falownik. Na rynku dostępne są bowiem jednostki jednofazowe oraz trójfazowe.

Samym doborem rozwiązania zajmuje się najczęściej firma projektująca, która następnie dostarcza towar pod wskazany adres. Firmy takie współpracują z wykonawcami, którzy następnie zajmują się montażem oraz wstępnym rozruchem instalacji. Jak widać obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które umożliwiają generowanie energii elektrycznej. Pozwala to znacząco obniżyć rachunki za jej zakup z sieci.

Top