Obroże dla psów

Każdy właściciel psa ma w domu również odpowiednią obrożę, która jest niezbędna podczas spacerów oraz zapewnia psu bezpieczeństwo, szczególnie jeśli do obroży jest dołączona plakietka z numerem telefonu właściciela. Jaką obrożę wybrać dla swojego pupila, aby czuł się w niej komfortowo i jednocześnie była bardzo wytrzymała?

Modna obroża z ćwiekami

obroża dla charta z ćwiekamiJednym z najczęściej wybieranych modeli obroży są te, które mają dekoracyjne ćwieki. Dzięki temu nasz pies wygląda elegancko (szczególnie w przypadku większych psów, tj. charty). Przy wyborze odpowiedniej obroży, ważne jest również sprawdzenie, z jakiego materiału została ona wykonana. Szczególnym uznaniem cieszą się te, które zrobione są ze skóry i dodatkowo, po wewnętrznej stronie, pokryte są warstwą miękkiego filcu. Dzięki temu, skóra naszego psa nie będzie podrażniona, jak to czasami bywa w przypadku tańszych obroży, które są zrobione ze sztucznych i drażniących materiałów. Kolejną ważną cechą obroży jest jej rozmiar. Należy pamiętać, że nie może być ona zbyt luźna ani za ciasna, ponieważ źle dobrany rozmiar może sprawić naszemu pupilowi krzywdę oraz prowadzić (w przypadku za ciasnej obroży) do pęknięcia żyłek znajdujących się w szyi psów , szczególnie u chartów, które wbrew naszej opinii są bardzo delikatne. Ostatnio szczególnie modnymi rozwiązaniem, jeśli chodzi o tę rasę, jest skórzana obroża dla charta z ćwiekami, która spełnia wszystkie wymogi weterynaryjne oraz stowarzyszeń na rzecz zwierząt. 

Pamiętajmy, że szerokość obroży również ma ogromne znaczenie, dlatego zawsze przy wyborze obroży, należy kierować się wielkością psa oraz jego dobrem i bezpieczeństwem, nie zaś osobistymi preferencjami, gdyż nieświadomie możemy sprawić naszemu pupilowi ból oraz zniechęcić go do spacerów na smyczy.

Top