nurek

Nurkowanie, czyli bliski kontakt z naturą

W dzisiejszych czasach kontakt człowieka z naturą został zatracony. Jesteśmy skazani żyć w murach, poruszać się samochodem lub komunikacją, z drugiej strony moglibyśmy nie dać rady przeżyć, powracając w obecnym świecie do trybu życia naszych przodków.

Warszawa – kursy PADI

nurekWażne jednak, aby ten kontakt z naturą utrzymywać, bo to ona jest dla nas bardzo ważna, inspiruje nas, uzdrawia i jednoczy. Dlatego przy każdej okazji powinniśmy korzystać z jej dobrodziejstw. Dobrym pomysłem jest nurkowanie, gdzie podziwiać możemy wodną faunę i florę a także czuć się wolnym i szczęśliwym. Jak odpowiednio się za to zabrać? Pierwszym punktem na liście powinno być znalezienie odpowiedniego miejsca, którym jest centrum nurkowe. Do takiego miejsca może przyjść każdy. Centrum nurkowe to miejsce dla całkowitych nowicjuszy, oraz doświadczonych nurków. Wykwalifikowana kadra wspólnie z Tobą ustali jak będzie wyglądać Twoja dalsza kariera nurka. Zarówno dla jednych, jak i drugich przygotowane są specjalne kursy PADI. Co to takiego? PADI to Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania, które wprowadziło łatwy i bezpieczny system szkolenia o wysokich standardach. Ponad 70 procent certyfikatów nurkowych na świecie to certyfikaty PADI. Kursy PADI to jeden materiał szkoleniowy na całym świecie, dzięki czemu panują jedne, ogólnie obowiązujące zasady, a naukę możemy kontynuować w każdym miejscu na świecie. Do wyboru są kursy typu Open Water Diver, czyli dla chcących rozpocząć nurkowanie, Divemaster – kurs dla zaawansowanych nurków, czy Rescue Diver, gdzie pogłębiamy wiedzę na temat bezpieczeństwa nurkowania. Każde profesjonalne centrum nurkowe powinno posiadać serwis nurkowy. Zajmuje się on nie tylko naprawą sprzętu, ale także oczyszczaniem, regeneracją.

Bardzo ważną czynnością, którą powinien zajmować się serwis nurkowy jest czyszczenie butli nurkowych. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ butle mogą rdzewieć przez przyspieszony proces utleniania lub przedostanie się wody do wnętrza butli, co w efekcie doprowadzi do trwałego uszkodzenia butli. Czyszczenie butli nurkowych zapobiega takim sytuacjom, dzięki czemu butla,z której oddychamy posiada znów odpowiednią jakość i czystość.

Top