Na co zwracam uwagę kupując płytę z muzyką.

Od zawsze lubiłem kupić sobie od czasu do czasu płytę z muzyką. Pierwszą płytę jaką kupiłem było Polskiego zespołu, który wtedy (rok ok 2002) był bardzo na czasie, dzisiaj jest bardziej utożsamiany z tandetą. Ale płytę kupiłem. Dzisiaj moja muzyka, jaką słucham znacznie się zmieniało. Nie skaczę już z gatunku na gatunek tak, jak to było kiedyś.

Płyta z muzyką to nie karabin, nie musi być idealna, ale warto sprawdzić, czy nie ma jakiegoś problemu z nią

nadruk na dvdJestem ciągle wierny mojej jednej muzyce. W sumie, żebym jednego gatunku słuchał to mocno przesadzone. Jednak dla mnie najważniejsze, żeby w danej muzyce mocno słyszalna była właśnie muzyka. Szczególną uwagę poświęcam gitarze, ponieważ się nią pasjonuję. Jednak bardzo lubię w muzyce słyszeć również wyraźnie sekcję rytmiczną czyli perkusję i gitarę basową. Basówka, z reguły słabiej się przebija(szczególnie dla niewprawnego ucha) perkusja jest dobrze słyszalnym elementem, chociaż to, jak choćby brzmi werbel lub tom już nie interesuje zbytnio większości ludzi. Oczywiście wokal również powinie być fajny. Bardzo interesują mnie jeszcze połączenia muzyki klasycznej z nowoczesnymi instrumentami. Szczególnie, że nadruk na cd z taką muzyką zawsze jest genialny. Mogą to być również nadruki na dvd. Ale mniejsza. Ogólnie bardzo lubię gdy płyta umieszczona jest w digipack cd. Bardzo estetycznie to wygląda. Zwykłe, plastikowe pudełka cd nie przemawiają do mnie tak samo jak nadruk na dvd. Szczególnie, gdy muzyka na płycie jest naprawdę wyjątkowa, przejmująca, generująca ciarki na całym ciele to i płyta i jej opakowanie musi być dla mnie dostosowane dokładnie do tego, co otrzymuję na płycie. Dlatego bardzo lubię kupować edycje kolekcjonerskie.

Te niemal zawsze są wykonane dokładnie tak, jak tego bym chciał. Nie powiem, wymagania mam bardzo wygórowane, ale jestem zdania, że dobrze kupić coś dobrego jakościowo. Szczególnie w czasach, gdy wiele osób nie ma żadnej kupionej płyty.

Top