Modne hobby – żeglarstwo

Uwielbiamy żeglować. Mój maż posiada patent żeglarski od lat dziecięcych, obecnie zbiera godziny, aby zdobyć patent sternika morskiego. Ja co prawda jestem nieco mniej doświadczona, ponieważ pateny posiadam dopiero od ośmiu lat, ale za to dorównuję mężowi pasja w kwestii żeglowania. To nasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, każdego roku przynajmniej dwa tygodnie spędzamy na jachcie.

Zakupy w sklepie jachtowym

sklep jachtowyW tym roku w końcu spełniliśmy swoje marzenie, kupiliśmy jacht. Nie jest co prawda nowy, ale w bardzo dobrym stanie, wymaga jedynie kilku kosmetycznych napraw i zakupienia brakującego wyposażenia. W celu dokupienia wszystkich brakujących sprzętów postanowiliśmy odwiedzić sklep jachtowy. Sklep był doskonale wyposażony i udało nam się kupić wszystko, czego potrzebowaliśmy. Postanowiliśmy trochę zaszaleć, kupiliśmy dla każdego z nas po nowym sztormiaku. Teraz będziemy się świetnie prezentować na naszych mazurskich jeziorach. Odpowiednie wyposażanie jachtu jest dla nas bardzo ważne, ponieważ przez dwa tygodnie będzie on naszym domem. Będziemy w nim spać, gotować, jeść, no i oczywiście żeglować. Za to właśnie uwielbiamy żeglarstwo, za poczucie wolności, które nam daje. Każdego dnia możemy być gdzie indziej i jeśli jakieś miejsce szczególnie nam się spodoba, możemy zostać w nim na dłużej. Żeglowanie samo w sobie jest piękne. Na łódce jest najprawdziwsze powolne i uważne życie.

Żeglarstwo to coś więcej niż hobby, to nasz sposób na życie. Przez cały rok czekamy na wakacje na jachcie, w tym roku w końcu spędzimy je na swojej wymarzonej łódce. Cały sprzęt już mamy zakupiony, nowe sztormiaki również czekają, więc jesteśmy przygotowani na mazurską przygodę, na każde warunki atmosferyczne. To będzie prawdziwie błogi czas.

Top