Mieszkanie w bloku czy dom- co lepsze?

Jeszcze nie tak dawno temu posiadanie własnego domu jednorodzinnego było szczytem marzeń, a mieszkania w blokach były uważane za mało prestiżowe, traktowano je jako lokum dla osób, których nie stać na dom, Dodatkowo osiedlowe blokowiska zwykle były miejscem gdzie zbierało się chuligaństwo, co dodatkowo negatywnie wpływało na opinie odnośnie mieszkań w blokach, Dziś jednak ten stan rzeczy zdecydowania się zmienił.

Czy mieszkanie w domu jest lepsze od mieszkania w bloku?

ogrodzenieMieszkania w blokach nie są już postrzegane jako tanie lokum. Zwłaszcza nowoczesne mieszkania, maja bardzo wysoki standard wykonania. Mieszkania są nie tylko solidnie wykonane jeśli chodzi o stan ścian czy jakość takich zabezpieczeń jak balustrady, ale i dodatkowo są one odpowiednio zabezpieczone, to znaczy, że cały teren dookoła bloku jest ogrodzony. Ogrodzenia z warszawy są zwykle wystarczająco wysokie by osobom postronnym utrudnić dostanie się do posesji, a dodatkowo brama wjazdowa zwykle jest wyposażona w taki system jak automatyka do bram, co ułatwia wjazd na teren przyległy do bloku i na miejsca parkingowe znajdujące się na nim. Wszystko to sprawia, że obecnie mieszkania w blokach dają porównywalny komfort mieszkaniowy co i domu jednorodzinne. Oczywiście nadal są pewne różnie, jakby nie było dom zawsze gwarantuje nam większą prywatność, a także i teren zielony przyległy do domu jest doskonałym miejscem na wypoczynek, jednak z drugiej strony jakby nie było dom zawsze wymaga od nas więcej pracy, bo zawsze jest coś do zrobienie, w przypadku mieszkania tego problem nie ma.

Dlatego mieszkania w nowoczesnych blokach to obecnie doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają za wiele czasu, co za tym idzie są one szczególnie popularne w takich miastach jak choćby Warszawa, gdzie ludzie są bardzo zapracowani i siłą rzeczy maja nie wiele wolnego czasu i co za tym idzie nie chce im się jeszcze dbać o dom i ogród.

Top