Marzenia się spełniają – wyjazdy na obozy językowe

Wyjazdy dla dzieci na obozy językowe, są bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Jak z nich skorzystać?

Wiele ludzi ma bardzo uzdolnione dzieci w różnych dziedzinach, jednak część z tych rodziców nie ma pieniędzy by wysyłać dzieci na różne kursy lub obozy. Jest wiele instytucji, które mogą pomóc takim dzieciom, gdy nauczyciel np. języka angielskiego zobaczy ze naprawdę coś z dziecka może być wtedy może zrobić sam kursy językowe indywidualne pod danego ucznia. Można takie dziecko wysłać na sponsorowane obozy językowe do Londynu. 

obozy jezykowe londynTak samo może być z sportem lub uzdolnieniem plastycznym. Ale czy innym się chce aż tak pomagać? Czasem jak nie dostajemy pomocnej dłoni to wtedy rezygnujemy ze wszystkiego i marzenia są schowane do worka. Wtedy nasze dzieci robią się podobni do nas. Będą żyć z jednej wypłaty ledwo co starcza pieniędzy z miesiąca na miesiąc. Czy tak chcemy widzieć za parę lat nasze uciechy?
Czasami warto zawalczyć. Jeśli dziecko chce jechać na obozy językowe za granicą do Londynu to zróbmy wszystko by mu pomóc. Na pewno dzięki takiemu obozowi dziecko nauczy się o wiele bardziej języka obcego , który nie ukrywajmy jest teraz na każdym kroku wymagany od np. pracodawców lub rektorów z wyższych prestiżowych szkół. Taki obóz językowy na pewno w przyszłości będzie owocował. Gdy już jakoś załatwimy pieniądze np. od znajomych lub weźmiemy kredyt z banku, to wtedy możemy wysłać nasze dziecko np. do Londynu w Anglii by się uczyło języka angielskiego. Bardzo fajną sprawą jest wyjazd na obozy językowe za granicą i mieszkanie z rodziną angielską.
Wtedy żyjemy z tą rodziną, rozmawiamy z nią, opiekujemy się dziećmi ich, poznajemy kulturę oraz religię. Mieszkając z rodziną z tamtego kraju musimy ciągle rozmawiać np. po języku angielskim, dzięki temu dowiadujemy się coraz to nowszych słówek i wiemy jak rozmawiać z każdym domownikiem. Może dzięki temu obozowi wasze dziecko spodoba się tej rodzinie i za rok sami sfinansują jemu wyjazd do siebie. Może będą chcieli by twoje dziecko studiowało w Anglii.

Mieszkanie i jakieś pieniądze na wydatki za opiekę nad dziećmi tej rodziny i opieką nad domem. Parę razy słyszałam o takich propozycjach. Moja koleżanka ze szkoły podstawowej tak studiowała we Anglii, teraz ma męża Anglika i ma dobrą pracę w Londynie. Może warto pomóc własnemu dziecku spełnić marzenia, dzięki temu ono będzie na pewno szczęśliwe.

Top