Leasing na samochód

 

Finansowanie zakupu pojazdów w postaci kredytu lub leasingu, jest dostępne głównie w przypadku posiadania firmy, wówczas samochody te traktowane są jako narzędzia pracy, oraz wykorzystywane wyłącznie przez pracowników firmy, którzy mają za zadanie dzięki tym pojazdom, reprezentować firmę oraz zyskiwać szersze grono klientów.

Konsumencki leasing na samochód

leasing samochodowy konsumenckiNiemniej jednak ostatnimi czasy możliwe jest także udzielenie leasingu osobom, które nie posiadają własnej firmy, niemniej jednak wymagają posiadania samochodu, którego używać będą w celach prywatnych, jak również służbowych. Wówczas możliwe jest udzielenie leasingu, na podstawie udokumentowanych dochodów miesięcznych, otrzymywanych ze stosunku pracy, jak również umowy o pracę lub zlecenie. Leasing samochodowy konsumencki, jak się okazuje nie trudno jest uzyskać, ze względu na to, że każdy konsument, który nie posiada własnej firmy, niemniej jednak wykazuje udokumentowany dochód miesięczny, może uzyskać finansowanie na pojazd, na który praktycznie nie ma środków pieniężnych, aby zapłacić sto procent wartości za gotówkę. Warto więc zapoznać się z możliwością uzyskania leasingu konsumenckiego, który ostatnimi czasy stał się coraz bardziej powszechny, oraz uznawany, a także udzielany osobom, które wykazały dochód określonej wysokości za rok ubiegły, co dokumentuje zeznanie podatkowe PIT.

W związku z łatwością uzyskania takiego rodzaju leasingu, warto jest zapoznać się z możliwością, jak również sposobem jego uzyskania. Konieczne jest zapoznanie się z ofertą banku lub innej instytucji finansowej, która udziela leasingu konsumenckiego na pojazd dowolnej marki, jak również przeznaczenia. Leasingiem może zostać objęty samochód nowy, używany, a także osobowy, dostawczy, lub ciężarowy.

 

Top