Łatwy język polski

W naszym kraju żyje bardzo wielu obcokrajowców. Część z nich przyjechała tu, by się uczyć, inni by pracować lub dlatego, że tu się zakochali i tu chcą założyć rodziny. Jednak żeby tu żyć i normalnie funkcjonować, trzeba posługiwać się językiem polskim, z czym wielu cudzoziemców ma problem. 

Nauka polskiego dla cudzoziemców 

polski dla obcokrajowcówJęzyk polski jest uznawany za jeden z najtrudniejszych, toteż jego opanowanie nie przychodzi łatwo nawet Polakom. Bowiem kryje on wiele pułapek i nieoczywistych rozwiązań, których po prostu trzeba się nauczyć. Szacuje się, że nauka polskiego zajmuje obcokrajowcom od sześciu miesięcy do ponad półtora roku, a mówimy oczywiście jedynie o podstawach. Tak naprawdę to kluczowe jest używanie polskiego na co dzień, bowiem w zwykłych sytuacjach jest porozumieć się najprościej. Polski dla obcokrajowców to oferta kierowana do wszystkich osób, które chciałaby poprawnie mówić i pisać w naszym języku. Koszt kursu zależy od wielu czynników, jednak podstawowy zakres wiedzy to koszt około kilkuset złotych za 3 miesiące. Jednak takie kursy są efektywne i warto z nich korzystać, bowiem są intensywne i nastawione na dużą ilość konwersacji. Obcokrajowcy bardzo chętnie uczą się polskiego, zauważając jego oryginalność, jednak większość z nich uważa, ze nauczenie się go w stopniu komunikatywnym jest bardzo trudne. Zwłaszcza dla osób, które przybywają tu z Dalekiego Wschodu, ponieważ akcenty, które różnią nasz język są bardzo trudną barierą. Jednak ten, któremu się chce, zawsze osiągnie więcej. 

Organizowaniem kursów językowych dla cudzoziemców są tutejsze szkoły językowe. Mają one własne programy nauczania oraz dysponują bardzo zróżnicowaną i doświadczoną kadrą nauczycielską. A pamiętajmy, że jeśli ma się dobrego nauczyciela, to i nauka jest przyjemna.

Top