Kupno worków do kosza na pieluchy

Kilka tygodni temu urodziłam swoje pierwsze dziecko. Przy jego pielęgnacji korzystałam z jednorazowych pieluszek. Miałam w pokoju bardzo duży kosz do którego wrzucałam brudne pieluszki, które czekały na wyrzucenie. Niestety, pieluchy te bardzo brzydko pachniały. Na szczęście moja przyjaciółka poleciła mi bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu uporałam się z tym problemem.

Poszukiwania worków na pieluchy

worki do kosza na pieluchyPodarowała mi ona kosz na pieluchy, do którego musiałam dokupić tylko worki. Takie worki do kosza na pieluchy bez problemu znalazłam w sklepach z dziecięcymi akcesoriami. Okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem. Taki kosz był kilkuwarstwowy, dzięki czemu zapachy z pieluszek nie unosiły się do pomieszczenia. Można go było zamknąć za pomocą szczelnej pokrywki, którą w razie potrzeby można było zdjąć nawet jedną ręką. Worki, które były odpowiednie do takiego kosza, wykonane były ze specjalnie wzmocnionej, bezzapachowej folii. Były one nieprzemakalne, dlatego bez problemu można było tam wkładać nawet bardzo zanieczyszczone pieluchy bez ryzyka, że jej zawartość przesiąknie na zewnątrz. Taki kosz był bardzo pojemny, ponieważ w jednym worku mogło zmieścić się nawet sto pięćdziesiąt zużytych pieluszek. Było to dla mnie bardzo praktyczne, bo od teraz nie musiałam już codziennie biegać ze śmieciami, żeby wynieść zużyte pampersy.

Jestem bardzo zadowolona z zakupionych worków. To higieniczny sposób na to, aby pozbywać się zanieczyszczonych przez dziecko pieluch i pampersów. Tym bardziej, że takie worki są stosunkowo tanie, a w dodatku wykonane z recyklingu, dzięki czemu oszczędza się zużycie folii. Korzystam z nich już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Z pewnością będę stosować takie rozwiązanie, także przy drugim dziecku.

Top