Kompleksowa usługa serwisowa laptopów

 

Do niedawna wydawało mi się, że mój laptop będzie ze mną zawsze i przetrwa każdą korporacyjną presję czasu, gdy do późnych godzin nocnych przeliczam na nim olbrzymie bazy danych. Wydawało mi się, że nie odmówi posłuszeństwa. Na dysku lądowały wszelakie pliki, prezentacje, zdjęcia, no i też od mojego syna pobrane gry internetowe. Niestety moment kryzysowy nastał i serwis okazał się jedynym ratunkiem.

Czym się kierować przy wyborze serwisu?

serwis laptopów WarszawaBłąd przepełnienia dysku jest bardzo częstym powodem uszkodzenia tej jakże ważnej części komputera. W moim przypadku laptop nie widział dysku twardego co powodowało nie możność uruchomienia systemu operacyjnego, a w konsekwencji nawet brak opcji wejścia do tzw.systemu BIOS będącego pośrednikiem pomiędzy systemem laptopa a samym sprzętem. Byłam przekonana, że to już koniec – nie tylko sprzętowy, ale chyba w tej sytuacji dla mnie poważniejszy – koniec danych w nim zawartych. Na szczęście  meta tej historii ma pozytywny oddźwięk. Trafiłam akurat całkiem przypadkiem na serwis laptopów Warszawa i kompleksowo problem został rozwiązany. Dane zostały odzyskane pomimo, iż koniecznym stała się wymiana dysku. System operacyjny został przywrócony, udało się dotrzeć do klucza go aktywującego zapisanego na płycie głównej, z uwagi na to, iż nie posiadałam niestety nawet tzw. recovery. BIOS został przywrócony do swojej pierwotnej graficznej wersji.Dysk z kolei został wymieniony na szybszy i lepszy SSD, co dało większą moc laptopowi przy uruchamianiu i pracy na nim.

Kompleksowa usługa przy serwisie laptopów to sedno sprawy. Niech będzie diagnoza stanu, kosztorys zakładanych prac, merytoryczna ocena opłacalności naprawy, wykonanie stosownych czynności i obserwacja wyników naprawy, czyli faza testowania. 

 

Top