Kiedy kupić łóżko dziecięce?

Jak wiadomo dzieci przez dłuższy czas po urodzeniu śpią w swoich łóżeczkach. Jednak kiedyś musi nastąpić ten moment, gdy łóżeczko zostanie zastąpione przez łóżko dziecięce. Wiele rodziców odwleka ten moment, gdyż łóżeczko spokojnie może stać u nich w sypialni, jednak łóżko dziecięce może zajmować zbyt dużo miejsca, więcej trzeba będzie oswoić dziecko z myślą, że musi już spać w pokoju sam.

Więcej informacji o łóżku dziecięcym

łóżko dziecięce 120x60Jak już wspomniano, dziecko nie może wiecznie spać w swoim łóżeczku. W końcu będzie mu w nim zbyt ciasno i łóżeczko będzie musiało zostać zastąpione przez łóżko dziecięce, nawet jeśli oznaczałoby to wyprowadzkę z pokoju rodziców. Zazwyczaj rodzice decydują na zakup łóżka dziecięcego, gdy ma ono około 3 lat. To też również dobry wiek, by zacząć uczyć dziecko powoli się nieco usamodzielniać. Jeśli chodzi o łóżko dziecięce 120×60 to podstawowy rozmiar, który będzie idealny od trzeciego roku życia i posłuży przez kilka dobrych lat. Poza tym bardzo łatwo kupić w sklepach pościel i kołdrę na taki rozmiar. Łóżka dziecięce są zazwyczaj drewniane i wyłożone są materacem. Wytrzymują one zazwyczaj wagę do mniej więcej pięćdziesięciu kilogramów. Drewniane szczebelki można zabezpieczyć specjalnymi materiałowymi ochraniaczami, jeśli wiemy, że dziecka w nocy ma tendencję do rzucania się i gwałtownego przewracania się z boku na bok. Taki materiał uchroni go przed zrobieniem sobie krzywdy.

Kiedyś musi przyjść ta pora, że dziecko musi opuścić swoje łóżeczko. Zastąpi je oczywiście łóżko dziecięce. Maluchy lubią takie zmiany, czują się starsze Jednak może się zdarzyć, że dziecko będzie płakać w nocy lub nalegać na spanie w łóżku z rodzicami. Jest to całkowicie normalne. Maluch potrzebuje po prostu trochę czasu na przyzwyczajenie się.

Top