Jakie są rodzaje śpioszków?

Każda mama jeszcze przed porodem kompletuje wyprawkę dla swojego malucha, ponieważ chce mieć wszystko gotowe w momencie jego narodzin. Na pewno w pierwszej kolejności kupuje ubranka, wózek, pościel i smoczki z butelkami.

Czy śpioszki są konieczne dla malucha?

producent śpioszkówW internecie krąży mnóstwo informacji na temat tego, co powinno się znaleźć w wyprawce dla noworodka. Oczywiście nie warto wszystkiego brać dosłownie, bo można się zajmować dzieckiem bez becika czy wkładki niemowlęcej do wanienki. Najlepiej żeby każda mama kupiła tylko to, co uważa za stosowne i najważniejsze, a resztę zawsze można dokupić. Na pewno potrzebne od momentu narodzin będą ubranka. Muszą one być dopasowane do pory roku i też rozmiaru malucha, choć z tym może być ciężko. Do podstawowych ubranek przeważnie zalicza się body i śpioszki, ponieważ są praktyczne i uniwersalne. Body przeznaczone są do zakładania na co dzień, a śpioszki będą idealne do spania. Dobry producent śpioszków wytwarza swoje produkty tylko z bezpiecznych materiałów, które są dopuszczone do kontaktu z małymi dziećmi. Śpioszki stanowią jedną część, która posiada po środku rozpięcie od samej góry, aż do kroku lub nawet do stópki. Dzięki takiemu rozpięciu, możemy łatwo i szybko maluszka ubrać, rozebrać czy przewinąć bez konieczności ściągania całego ubranka. Co najważniejsze, śpioszki zakrywają także stópki, a więc zakładamy maluchowi tylko jedno ubranie, które chroni całe ciałko przez zimnem. Najczęściej są one uszyte z miękkiej bawełny lub polaru.

Ubranka dziecięce muszą mieć wysoką jakość, ponieważ najczęściej są prane w wysokich temperaturach. Jest to konieczne ze względu na ewentualne bakterie, które mogłyby pozostać na ubraniu. Śpioszki świetnie się nadają do spania, ale także w trakcie pobytu w domu.

Top