Jakie pługi polecają gospodarze?

Jedną z podstawowych czynności jakie trzeba wykonywać na polu, jeżeli chcemy uprawiać ziemię, jest jej oranie. Ludzkość od bardzo dawna zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest oranie pola, dzięki któremu ziemia staje się bardziej przystępna, a rośliny o wiele łatwiej na niej wyrastają. Dzięki temu możliwe będzie posiadanie efektywnych upraw.

Kiedy przydadzą się nam małe pługi?

mały pług do oraniaDo orania służy narzędzie, jakim jest pług. Obecnie nie trzeba do tego stosować zwierząt pociągowych, gdyż zastępują je maszyny. Nawet mając mały traktor jesteśmy w stanie podłączyć do niego pług. Takie urządzenia zwykle posiadają jeszcze dodatkowe koło jezdne, które ułatwia przemieszczanie się z pługiem oraz poprawia komfort pracy. Istnieją różne rodzaje pługów, które można podzielić według ich budowy. Przede wszystkim są to pługi talerzowe lub lemieszowe, w zależności od tego, czym dokładnie orzą oraz jak są zbudowane. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety i każdy dobry gospodarz będzie wiedział, kiedy używać jednego, a kiedy drugiego pługa. Warto o tym pamiętać, szczególnie w sytuacji, gdy własnie skończyliśmy zbierać plony i jest najlepszy czas na zaoranie naszego pola uprawnego. To niezwykle istotna kwestia. Jeżeli potrzebny nam będzie mały pług do orania to warto też wyposażyć się w odpowiedni traktor, który będzie w stanie wykorzystać to bardzo pożyteczne narzędzie.

Dzięki temu, że zastosujemy odpowiedni pług, nasze plony będą mogły być znacznie większe. Odpowiednia technologia pozwoli nam konkurować nawet z dużymi gospodarstwami, które będą w stanie produkować bardzo duże plony. Pług powinien być podstawowym wyposażeniem, bez którego nie będziemy mogli skutecznie prowadzić naszej gospodarki rolnej. Warto o tym pamiętać, szczególnie, gdy zbliżać się będzie zima.

Top