Jaki mechanizm wybrać do rolet rzymskich?

 

Na przytulność domu ma wpływ wiele czynników, m.in. wystrój, kolorystyka czy oświetlenie pomieszczeń. Istotną rolę odgrywają też okna, które wpuszczają naturalne światło. Nie zawsze jednak zależy nam na napływie promieni słonecznych, dlatego niezbędne jest wyposażenie się w osłony okienne takie jak żaluzje, rolety czy plisy. 

Jak działają rolety rzymskie?

mechanizm do rolety rzymskieOsłony okienne są zarówno ochroną przed nadmiernym nasłonecznieniem, atrakcyjną dekoracją jak i praktycznym rozwiązaniem. Najchętniej wybieranym rodzajem są rolety rzymskie cechujące się elegancją i wygodą użytkowania. Dostępne są do wyboru w różnych fakturach, wzorach i kolorach i z powodzeniem sprawdzą się w salonie, kuchni czy sypialni. Rolety rzymskie mogą być przymocowane do ściany, sufitu lub listwy przyszybowej. Sterowanie dwukierunkowe umożliwia odsłonięcie dowolnie wybranego fragmentu szyby. Niezwykle istotny jest mechanizm do rolety rzymskie. Zasadą jego działania jest przewleczenie linek podciągających wzdłuż rolety, które u góry przechodzą przez element sterujący. Dla właściwego działania roleta musi być obciążona, najczęściej przez aluminiową listwę ukrytą w krawędzi. Dostępne są różne mechanizmy rolet. Najprostszym rozwiązaniem jest mechanizm sznurkowy, w którym roletę podnosi sznur sterujący. Ma niewielkie gabaryty, więc nadaje się do zawieszenia na ramie okiennej. Innymi opcjami są półautomatyczny mechanizm rolety rzymskiej z napędem sznurkowo-sprężynowym, mechanizm karniszowy czy mechanizmy łańcuszkowe.

Rolety rzymskie są nie tylko technicznym systemem osłony okien, ale też estetycznym sposobem ich dekoracji. Dzięki wielu rodzajom mechanizmów można dopasować je do wymagań technicznych wybranych okien. Cechuje je cicha, bezawaryjna i płynna praca oraz możliwość dopasowania ich kolorystyki do aranżacji wnętrza. 

 

Top