Jaka powinna być moc zasilacza?

 

W wielu sektorach są obecnie stosowane nowoczesne technologie z zakresu oświetlenia. Zarówno w sklepach jak i w obiektach prywatnych zachodzi bowiem konieczność wykorzystania zaawansowanych rozwiązań bazujących na diodach, które dają nowe możliwości. Dotyczy to zarówno aranżacji wnętrza czy ekspozycji produktów na półkach sklepowych lub w ladach chłodniczych. Do tych wszystkich zastosowań użyć można taśmy z diodami elektroluminescencyjnymi.

Dobór zasilacza do taśmy z diodami SMD

zasilacz led 20wCharakteryzują się one bardzo wysoką trwałością oraz odpornością na czynniki środowiskowe. Dodatkowo mają one niski pobór mocy oraz są łatwe w sterowaniu. Przy wyborze należy zwrócić przede wszystkim uwagę na strumień generowanego światła czy temperaturę barwową. Nie bez znaczenia jest rodzaj taśmy, a raczej typ zasilania. Taśmy mogą być bowiem zasilane napięciami 12 V DC, 24 V DC lub 230 V AC. W dwóch pierwszych przypadkach świetnie sprawdzi się dedykowany zasilacz led 20w, który posiada odpowiednią obciążalność prądową wyjścia. Warto wspomnieć, że zasilacze dedykowane do LED-ów powinny dostarczać stabilny poziom napięcia na wyjściu, a także właśnie mieć właściwie dobraną wydajność prądową. Dodatkowo w zależności od miejsca ich montażu należy zwrócić uwagę na stopień ochrony obudowy. W niektórych rozwiązaniach można bowiem nabyć zasilacz, który posiada bardzo wysoki stopień IP65 lub IP67. Umożliwia to jego montaż praktycznie w dowolnym miejscu.

Jeśli urządzenie ma być wykorzystane chociażby do podłączenia taśm w meblach to można zastosować model o stopniu IP20. Wszystkie poszczególne odmiany bez problemu można dostać zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest właściwy dobór wszystkich elementów, które wchodzą w skład docelowej instalacji. Muszą być one ze sobą kompatybilne, a przede wszystkim posiadać odpowiednie parametry techniczne.

 

Top