Jaka jest cena domu z drewna?

Domy z drewna stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się na ich budowę. Jakieś 20 czy 30 lat temu każdy, kto pomyślał o budowie domu z drewna, wyobrażał sobie słabą chatkę, która jest nieszczelna i za chwilę może runąć. W tamtych czasach każdy stawiał na budowle z cegły oraz konstrukcji stalowych. Dzisiaj natomiast wraca moda na nowoczesne drewniane domy.

Ile kosztuje dom z drewna?

budowa domów z drewna łódźSurowiec jakim jest drewno stał się coraz bardziej popularne i jest coraz częściej wykorzystywane nie tylko do budowy domków letniskowych, w których mieszkamy okresowo, ale także do tych domów, które zamieszkane są całorocznie. Współczesna budowa domów z drewna Łódź to przede wszystkim wykonanie domu energooszczędnego trwałego, a przy tym odpowiednio funkcjonalnego. Budowa tego rodzaju domu jest dzisiaj o wiele tańsza niż tradycyjne domy murowane. Dodatkowo ich montaż przebiega znacznie szybciej i czasami mniejsze projekty można zrealizować już w kilka tygodni. Możemy także za pomocą nowoczesnych hal produkcyjnych i zamówić dom, który jest już gotowy i przewieziony zostaje tylko na teren naszej działki, gdzie zostaje odpowiednio zamontowany aby przytwierdzić go na stałe. Innym rodzajem domów z drewna są te, w których wykorzystuje się technologie szkieletową. Cieszy się ona obecnie największą popularnością i wykonana jest zazwyczaj z drewnianych belek, a ściany wypełnione są elementami drewnianymi albo też drewnopodobnymi. Tutaj też wykorzystuje się nowoczesne technologie w fabrykach, a gotowe elementy przywozi się na miejsce do złożenia.

Jeszcze jednym typem domów są domy z bali. Tutaj już musimy liczyć się z największym kosztem, ale te domy są najbardziej widowiskowe i najbogatsi ludzie w kraju decydują się właśnie na takie domy. Występuje tutaj naturalna drewniana konstrukcja, którą widać się zarówno na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu.

Top