Jak ukończyć profesjonalny kurs skałkowy?

Każdy kto chce zacząć wspinać się po skałach musi rozważyć ukończenie profesjonalnego kursu skałkowego. Ukończenie takiego kursu wspinaczki po skałach umożliwi danej osobie rozwój w tym konkretnym sporcie i zdobywanie nawet najbardziej stromych szczytów. Jak zatem zacząć swoja przygodę ze wspinaczką skałkową?

Najlepsze kursy skałkowe dla początkujących osób

kurs skałkowyPlanując swoja naukę wspinaczki po skałach warto w pierwszej kolejności wybrać się na najbliższą ściankę. Na specjalnej ściance wspinaczkowej można sprawdzić swoje umiejętności i zweryfikować, czy nie mamy czasem lęku wysokości. Jeśli po paru takich wypadach na ściankę wspinaczkową zaczniemy czuć się swobodnie, to następnie warto rozważyć uczestnictwo w profesjonalnym kursie. Taki sprawdzony kurs skałkowy jest organizowany przez szkoły wspinaczkowe, które mają w swojej kadrze wykwalifikowanych instruktorów. Doświadczeni instruktorzy z reguły mają pod swoja opieką czteroosobowe gruby, które uczą wspinaczki. Zajęcia na takich kursach na samym początku odbywają się na ściance, ale w lecie również istnieje duże prawdopodobieństwo, że szkolenie odbędzie się bezpośrednio w terenie. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się obsługiwania z linami oraz dowiedzą, jak należy zachować bezpieczeństwo podczas wspinaczki. Każdy uczestnik musi wiedzieć na takim kursie, że jeśli w grę wchodzi ich życie, to nie można iść na nawet najmniejsze kompromisy. Ile kosztuje taki profesjonalny kurs wspinaczki?

Ukończenie takiego profesjonalnego kursu wspinaczki skalnej to wydatek rzędu kilkuset złotych. Podstawowy kurs najczęściej trwa od czterech do sześciu dni i kosztuje w okolicach ośmiuset złotych. Zabierając na taki kurs swoich znajomych  możemy jednak znacznie zaoszczędzić, gdyż organizatorzy oferują wtedy zniżki.

Top