auta zdalnie sterowane

Hobby nie tylko dla mężczyzn – auta zdalnie sterowane

Hobby nie tylko dla mężczyzn – auta zdalnie sterowane. Czy to tylko dla mężczyzn może być hobby? Tak na tak zwany chłopski rozum, powinno być to coś związanego z czymś, co od lat przypisane jest w pewien kulturowy sposób płci męskiej. Zapewne może chodzić o jakieś ekstremalne albo samochodowe sprawy. Jak się okazuje, panie bardzo dzielnie wtórują panom w takich dziedzinach jak samochody, majsterkowanie czy inne ekstremalne zajęcia.

Auta zdalnie sterowane też dla kobiet

 

auta zdalnie sterowaneBa! Nie tylko wtórują, ale także bardzo często osiągają znacznie lepsze wyniki. Skąd w ogóle bierze się przekonanie o tym, że coś jest dla mężczyzn, a coś jest dla kobiet? Otóż okazuje się, że jest to uwarunkowane wyłącznie kulturowo. Jak to działa? Bardzo prosto. Otóż panie przez wiele lat, do tej pory, postrzegane były jako słabsza płeć. Jako istoty które doskonale sprawdzają się z sprawach związanych z kulturą, ze sztuką, nie zaś z samochodami, pyłem i innymi zanieczyszczeniami towarzyszącymi tej dyscyplinie.
Po prostu kobieta wielu osobom do takiego świata, do takiego obrazu najzwyczajniej nie pasuje. Jakie jest więc zdziwienia na twarzach mężczyzn i kobiet także, kiedy jakaś pani publicznie zadeklaruje pasję do jakiegoś typowo męskiego sportu czy hobby. Z niedowierzaniem patrzy się na taką myśląc, że albo ma skłonności homoseksualne albo zwyczajnie ma braki w swojej kobiecej tożsamości. Na szczęście takiego postrzegania jest coraz mniej, staliśmy się na szczęście znacznie bardziej liberalnie jeśli chodzi o akceptację pewnych zachowań czy pewnych przejawów.
Dzisiaj, kiedy kobieta mówi, że kolekcjonuje modele zdalnie sterowane, auta zdalnie sterowane albo że w ogóle jest to jej pasją, każdy patrzy na nią można powiedzieć że z niedowierzaniem, ale też bardzo często z podziwem. Mimo że mamy dwudziesty pierwszy wiek, wciąż takie sprawy nas dziwią, choć już coraz mniej.

Ale piękne jest to, że mimo czasami wielu nieprzychylności, kobiety mają głos i odwagę aby po prostu afirmować siebie i swoją własna osobowość taką, jaka jest w rzeczywistości. To powinno służyć jako przykład właściwego zachowania się w społeczeństwie – nie udawanie kogoś, kim się nie jest.

Top