Hipoalergiczne karmy dla psów

Każdy właściciel chce wszystkiego co najlepsze dla swojego pupila, dlatego regularnie odwiedza z nim weterynarza, daje najlepszą karmę i zapewnia mu sporo ruchu. Zdrowie psa zależy od tego co spożywa i jak spędza dnie.

Dla jakich psów są hipoalergiczne karmy?

karma hipoalergiczna dla psaNajczęściej po wyglądzie sierści, stanie uzębienia, czy zachowaniu, można określić, czy pies się zdrowo odżywia czy też nie. Domowe zwierzęta można systematycznie obserwować i eliminować z diety te składniki, które ewidentnie szkodzą pupilowi. Psy tak samo jak ludzie miewają alergie i różne problemy trawienne, które odbijają się na wyglądzie zewnętrznym. Jednak o ewentualnej nietolerancji, lub alergii, może się wypowiedzieć specjalista, czyli weterynarz. Po wykonanych badaniach będzie wiadomo, czy konieczna będzie karma hipoalergiczna dla psa. Większość dostępnych w sklepach zoologicznych, zawiera pszenicę, czyli gluten i laktozę, które mogą wywoływać nieprzyjemne skutki. W celu wyeliminowania ich, konieczne jest podawanie psu specjalnej karmy, która zamiast makaronu, ryżu, czy kaszy, zawiera słodkie ziemniaki, które są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów. Ponieważ są one stopniowo uwalniane, to pies przed długi czas jest syty i nie potrzebuje podjadać. Karma hipoalergiczna zawiera hydrolizowane białko zwierzęce, które jest dużo łatwiej przyswajalne przez układ pokarmowy i nie wywołuje biegunki ani wymiotów. Ponadto karma posiada potrzebne dla zdrowia każdego psa, kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6.

Podawanie karmy hipoalergicznej powinno się odbywać tak samo jak zwykłej, czyli w zależności o wieku i masy psa, powinien on spożywać trzy porcje dziennie. Suchą karmę można podawać na przemian z mokrą oraz zapewnić psu stały dostęp do bieżącej wody pitnej.

Top