Godne uwagi dane techniczne oklejarek

Narzędzia stolarskie są w dzisiejszym świecie bardzo zróżnicowane. Jedną z najpolularniejszych w warsztatach jest oklejarka. Urządzenie pozwala na oklejanie mebli różnego rodzaju powierzchniami. Jeżeli ktoś wykonuje stół lub kuchnie na zamówienie to daje mu szerokie możliwości.

Wybór odpowiedniej oklejarki 

oklejarka z frezowaniem wstępnymWybór takiego urządzenia bywa bardzo trudny. Każdy musi określić czego oczekuje. Warto spojrzeć na różnego rodzaju dane techniczne, które w mniejszym bądź większym stopniu mogą się od siebie różnić. Jednym z najważniejszych parametrów jest najzwyczajniej w świecie długość maszyny. Każdy kto ma warsztat i miejsce przeznaczone na tego typu urządzenie powinien dokonać wszelkich pomiarów aby w przyszłości uniknąć rozczarowania. Producenci oferują oklejarki w różnych rozmiarach dlatego z pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Kolejnym parametrem technicznym, który jest godny uwagi jest z pewnością zapotrzebowanie mocy. Tutaj oklejarka z frezowaniem wstępnym ma zapewne różnice w poborze prądu niż ta bez takich dodatków. Dlatego warto jeszcze raz przeanalizować nasze gniazdka i sprawdzić czy miejsce na tego typu urządzenie jest gotowe do tego typu rzeczy. Osoby, które zastanawiają się na co jeszcze spojrzeć powinny również zastanowić się nad prędkością posuwu. Nie które modele udostępniają możliwość 9 i 14 m/min. Dzięki temu można w jakiś sposób dostosować prędkość do własnego stylu wykonywania pracy z oklejarką.

Stolarza, którego interesuje wykonywanie mebli na sprzedaż powinno zainteresować również rzecz taka jak grubość doklejek z drewna. Bywa ona różna więc warto zastanowić się jakiego typu meble będziemy tworzyć. Zazwyczaj rozbieżność obejmuje wartości od 0,8 do 8mm. To daje trochę szersze pole do manewru w warsztacie. 

Top