Gdzie ekspoloatować używany ciągnik siodłowy?

W związku z szybkim rozwojem firm przewozowych, które realizują zlecenia na całym kontynencie, często potrzebne jest powiększenie swojego taboru. Samochody po jakimś czasie użytkowania wymagają wymiany na inne, mniej wyeksploatowane. Wybór przedsiębiorcy mają wśród nowych, jak i używanych aut.

Używany ciągnik siodłowy i jego kupno

używane ciągniki siodłoweNajbardziej popularne w przewozie towarów są zestawy ciągników siodłowych z naczepą. Taka konfiguracja pozwala na transport bardzo dużej ilości towarów, przez co firma zarabia na nich najwięcej. Wybór najczęściej zależy od kwestii finansowych oraz zadań jakie będzie wykonywało auto. Nowe samochody są drogie i często są zakupione w formie leasingu, a przeznaczone przeważnie do transportu dalekobieżnego międzynarodowego. Firmy mogą wybrać też jednak używane ciągniki siodłowe, których na rynku można znaleźć bardzo dużo. Występuje wieka rzesza podmiotów, które się wyspecjalizowały w sprzedaży takich aut przez co wybór jest dość szeroki. Wiele ogłoszeń zamieszczono na portalach internetowych, a jest również możliwość dojazdu po prostu do komisu i obejrzenia aut, które są wystawione na sprzedaż. Można znaleźć samochody, które już jeździły po drogach naszego kraju oraz te importowane z zagranicy. Występuje wiele wariantów ciągników siodłowych, jednak baczną uwagę przedsiębiorcy muszą zwrócić na stan techniczny. Ważny jest stopień wyeksploatowania, ponieważ firma nie che żeby auto sprawiało problemy, a spędzając czas w warsztacie nie zarabia. Podczas oględzin warto sprawdzić całą dokumentację samochodu – długość ubezpieczenia, stan licznika oraz numery identyfikacyjne, takie jak VIN czy tablice rejestracyjne. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemności, które mogą wyjść w trakcie użytkowania pojazdu.

Na pewno kupno używanego ciągnika siodłowego wiąże się z pewnym ryzykiem jednak może być świetnym rozwiązaniem w przypadku transportu krajowego. Wtedy przebieg robione przez auto są mniejsze, a w razie awarii samochód jest w kraju i łatwiej o znalezieniu warsztatu.

Top