Farby do malowania tkanin i ubrań

Od lat bardzo interesuję się ekologią. Ograniczam zakupy, staram się oszczędzać wodę, kupuję kosmetyki wykonane z naturalnych składników i staram się nie produkować zbędnych śmieci. Szczególnie tych plastikowych.

Malowanie ubrań farbami

farby do malowania ubrańAby być w zgodzie z sobą i planetą ziemią zaczęłam dokształcać się w tematach ekologii i dbania o środowisko. Byłam przerażona jak bardzo ludzie mają wpływ na środowisko i jak bardzo wielkie firmy nie przejmują się tym że ich działania wyniszczają naturę. Szczególnie uderzył mnie jeden z artykułów jakie czytałam na temat branży odzieżowej. Jak wielkie ilości wody pochłania produkcja jednych par spodni czy bluzki. By wyprodukować parę jeansów potrzeba od siedmiu tysięcy do nawet dwudziestu dziewięciu tysięcy litrów wody. W czasach gdy tak wielu ludzi cierpi z braku wody, ziemię nękają susze, które przynoszą nieurodzaj i klęski głodu niestosownym jest bezpodstawne kupowanie nowych ubrań tylko z powodu zmian w trendach modowych. Dlatego od dłuższego czasu nie kupuje sobie nowych ubrań a jedyne co robię to odnawiam i przerabiam te które już mam w swoich szafach. W tym celu zakupiłam farby do malowania ubrań. W ten sposób przywracam wypłowiałym t shirtom dawny wygląd. Mało tego farbami można malować różnego rodzaju wzory i kolory. Nasze ciuchy mogą stać się unikatowe i jedyne w swoim rodzaju właśnie dzięki temu że sami malujemy na nich różnego rodzaju grafiki. I tak mamy możliwość nie tylko oszczędzić trochę pieniędzy ale i nie uczestniczyć w nieuczciwych praktykach wielkich firm odzieżowych.

Ciuchy które sami ozdabiamy są dla nas nie tylko możliwością na zmianę swoich nawyków, ale również są pewną formą przekazu artystycznego. Malując farbami na bluzkach czy spodniach mamy możliwość pokazać światu naszą artystyczną duszę.

Top