Elegancka sukienka z ozdobną szarfą

Letni czas sprzyja wielu przyjęciom organizowanym na świeżym powietrzu. Wiele z nich odbywa się w nieco bardziej swobodnej atmosferze, ale często i tak wymagany jest elegancki strój. Na szczęście są fasony, w których można czuć się elegancko, pomimo upału.

Letnia gustowna sukienka

sukienki z szarfą na latoWiele pań, na przykład z racji obowiązków w pracy, musi uczestniczyć w najróżniejszych spotkaniach czy przyjęciach. Z powodu wysokich temperatur nie trzeba zakładać ciężkich, eleganckich sukni, ale i tak często wymagany jest odpowiedni strój. W takich sytuacjach sprawdzą się sukienki z szarfą na lato. Najlepiej, żeby ich krój był jak najbardziej prosty, ponieważ szarfa, jak główna i najważniejsza ozdoba, jest wtedy widoczna. Na bardziej eleganckie spotkania idealna będzie choćby tak modna koronkowa sukienka z pasującą kolorystycznie, lub odwrotnie, w kontrastującym kolorze, szarfą, która powinna być umiejscowiona w okolicy talii. Można ją związać w artystyczną kokardę lub zostawić jej końcówki swobodnie zwisające. Taka klasyczna sukienka z tradycyjną ozdobą świetnie się sprawdzi. Jeżeli czeka nas mniej zobowiązujące spotkanie biznesowe w bardziej luźnej atmosferze, możemy zdecydować się na niestandardowe rozwiązanie. Niektóre sukienki posiadają szarfę w innym, niż talia, miejscu, na przykład jako ozdoba wokół dekoltu. Jej końce mogą luźno zwisać, bez potrzeby ich wiązania, a najlepiej prezentować się będą, kiedy szarfa i sukienka będzie w tym samym kolorze. 

Letnie eleganckie sukienki także mogą być swobodne, wygodne i gustowne. Wystarczy dobrać do nich stylowe dodatki, jak choćby delikatną szarfę, która będzie stanowiła piękną i niebanalną ozdobę. Warto wtedy zrezygnować z innych dodatków, żeby uniknąć efektu przytłoczenia zbyt wieloma ozdobami.

Top