Dobry skuter inwalidzki

Jeżeli osoba niepełnosprawna ma się czuć komfortowo i bezpiecznie, warto zainwestować w skuter inwalidzki. To pojazdy, które przy stosunkowo niewielkiej wadze, mają udźwig 120 kilogramów, co sprawia, że często stawiają na nie również osoby otyłe, dla których przemieszczanie się jest problemem.

Zakup wózka inwalidzkiego typu skuter

wózek inwalidzki typu skuterKonstrukcja elektrycznego wózka jest niezwykle solidna i eliminuje możliwość przewrócenia się nawet podczas maksymalnej, dopuszczalnej prędkości. Takie pojazdy wyposażone są w bardzo wygodne, szerokie i miękkie, siedzisko oraz mocne pasy bezpieczeństwa. Ważnym aspektem są także hamulce tarczowe, które gwarantują niezawodność niezależnie od nawierzchni oraz warunków atmosferycznych. Wózek inwalidzki typu skuter jest zasilany bardzo pojemnymi akumulatorami, dzięki czemu może pokonać dystans nawet osiemdziesięciu kilometrów na jednym ładowaniu. To mniej więcej taka odległość jak z Krakowa do Zakopanego, co prawda w jedną stronę, ale bardzo dobrze obrazuje zasięg tego rodzaju pojazdu. Ładowanie akumulatorów jest proste i można to robić zarówno, gdy są w pojeździe, jak i wtedy, gdy je z niego wyjmiemy. Koszt wózka-skutera inwalidzkiego to natomiast kwestia mocno skomplikowana, albowiem znajdziemy pojazdy za 3-4 tysiące, ale też takie, za które zapłacić trzeba i dwadzieścia. Wszystko jest bowiem zależne od jakości wyposażenia oraz dodatków, w co wlicza się nawet kolor lakieru.

Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup pojazdu elektrycznego dla inwalidów, ponieważ daje on szereg możliwości nawet osobom w podeszłym wieku. Obsługa wózka-skutera jest niezwykle prosta, bo intuicyjna, a jej nauka nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt minut. Tego rodzaju pojazdy możemy nabyć w medycznych sklepach stacjonarnych lub tych działających online.

Top